Участь населення в охороні громадського порядку

Про те, що один у полі не воїн, у народі знають з давніх-давен. Наскільки це стосувалося забезпечення правопорядку в українських містах і селах, сказати важко, але більшість наших співвітчизників поступово звикли до думки, що це проблема лише міліції, і тому саме з неї й слід питати, чому інколи безкарно крадуть, грабують, займаються шахрайством. Звичайно, добре, що є з кого питати, але при цьому все ж таки важливо не забувати, що протистояти негативним суспільним явищам краще гуртом.


У червні 2000 р. був прийнятий Закон України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”, в якому чітко визначається порядок створення та діяльність громадських формувань із забезпечення охорони громадського порядку, обов’язки та права їх членів.
Яскравим прикладом такої організації є одне з найпотужніших і найефективніших в області громадське формування м. Здолбунова на чолі з командиром Володимиром Кузьмичем Корольковим. У його складі 38 осіб, що діють на добровільних засадах. Дружинники постійно надають допомогу працівникам Здолбунівського РВ УМВС у охороні громадського порядку під час масових заходів, в патрулюванні міста, чергуванні дільничних інспекторів на опорних пунктах міліції, у розкритті злочинів.
Також на території району є 37 громадських помічників дільничних інспекторів міліції, які працюють у кожній сільській раді. З їх допомогою працівники Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області у 2009 році розкрили аж 29 злочинів.
Людмила ГОРБАЧ,
ДІМ СДІМ
Здолбунівського РВ УМВС.

Comments are now closed for this entry