Почастішали випадки, коли у людей старшого віку «телефонні» зловмисники виманюють гроші за начебто необхідну родичам цих пенсіонерів допомогу. Шахраї найчастіше телефонують у пізню пору доби, або рано-вранці, можуть видавати себе за поліцейських чи самих родичів, яким нібито терміново необхідні кошти.
Так, нещодавно двоє жителів області повідомили до поліції, що аферисти виманили у них 600 доларів США та 10000 гривень. Подібні випадки сталися і з 79-річною жителькою с. Городище Рівненського району, яка віддала шахраям 10000 гривень, та рівнянкою, котра позбулася 25000 тисяч гривень. Причому, чоловік, який телефонував до останньої, представлявся їй працівником поліції. А днями втрапила на гачок шахраїв і 79-річна квасилівчанка, у неї під приводом «вирішення проблем» її сина, котрого нібито затримали поліцейські, виманили 2000 доларів США і 8000 гривень.
За усіма фактами шахрайств відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень або обмеження волі на строк до 3 років.
Правоохоронці вкотре застерігають громадян, особливо похилого віку: будьте пильними, не довіряйте незнайомим особам, а в разі надходження сумнівної інформації, пов’язаної з необхідністю перерахунку чи здійснення будь-яких інших операцій з грішми, звертайтесь до поліції!
Відділ комунікації
ГУНП в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry