Оперативні зведення Здолбунівського районного відділу міліції рясніють повідомленнями про крадіжки. Починаючи з січня цього року, з постійною регулярністю до чергової частини райвідділу надійшло 9 заяв і повідомлення про викрадення із новобудов міста металобрухту та речей побутового вжитку.
Правоохоронці відпрацьовували різноманітні версії. Шукали злодіїв серед тих, хто раніше притягувався до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини. Перевіряли наркоманів та осіб, які за пляшку горілки готові викрасти «себе самого». Та пошуки свого результату не давали, металобрухт з новобудов і далі зникав. Співробітники міліції відпрацьовували й місця прийому металобрухту, адже логічно, що таку його кількість викрадачі аж ніяк не використовували на власні потреби.


І ось нещодавно працівники карного розшуку Здолбунівського райвідділу міліції “вийшли” на викрадачів. Ними виявились 13-річний, 12-річний та 11-річний мешканці села Здовбиця. Звичайні школярі шляхом розбиття склопакетів викрадали речі побутового вжитку та металобрухт з новобудов в селі Богдашів та м. Здолбунові. Дивно, що жодного разу ніхто з батьків молодих крадіїв не поцікавився: «Звідки у хлопців з’явилися кишенькові гроші?» Викрадений металобрухт школярі здавали заїжджим приймальникам металобрухту, а гроші витрачали на особисті потреби.
30 травня працівниками сектора карного розшуку Здолбунівського РВ були затримані вищевказані малолітні особи. Після проведення профілактичної бесіди їх відпустили додому разом з батьками.
Як повідомив перший заступник начальника – начальник кримінальної міліції Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Андрій Разгонов, згідно з ч. 4 ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей», за вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, з батьків або осіб, що їх замінюють, стягується штраф у сумі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А малолітні правопорушники будуть поставлені на профілактичний облік, з ними постійно вестимуть профілактичну роботу працівники ВКМСД Здолбунівського РВ УМВС.
Тож черговий раз нагадуємо батькам, що вони несуть відповідальність за своїх дітей і за їх майбутнє уже сьогодні.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по взаємодії з громадськістю і ЗМІ Здолбунівського
РВ УМВС, старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry