Мало не щоночі на стінах будинків, парканів нашого міста з’являються написи та малюнки. Часом вони прикрашають нудні та сірі мури, а часом псують унікальні пам’ятки.
Графіті – явище доволі стихійне. Чому вони це роблять? Для самовираження передовсім. Можливо, задля протесту. Хоча як пояснити, проти чого протестують?
До чергової частини Здолбунівського РВ УМВС регулярно надходять повідомлення від приватних підприємців, жителів міста про умисне пошкодження парканів, стін магазинів, кафе, житлових будинків. Невідомі “художники” розмальовують їх фарбами з балончика. При проведенні перевірки по одному із таких звернень вияснилося, що правопорушник – неповнолітній Леонід, учень 8 класу однієї з міських шкіл.
На запитання “Для чого ти це зробив?” він відповів наступне: “Ми вбиваємо будні навчанням, і кожен день схожий на інший. Якось починаєш відчувати, що жити так більше не можна – хочеться вражень, гострих емоцій, а графіті спроможне дати й одне, й інше. Для мене малювання на здолбунівських стінах – це свого роду спорт, пригода, екстрим. Тому що малюнки зазвичай робляться уночі, при світлі ліхтарика, за лічені хвилини. До того ж я дуже переживав через те, що може впіймати міліція”.
Шановні батьки, за таке “мистецтво” ваших дітей вас можуть притягнути до відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Зазначимо також, що відбуття покарання не звільняє людину від обов’язку відшкодувати заподіяні збитки.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по взаємодії з громадськістю та ЗМІ Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області, лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry