Так уже влаштована людська сутність, що у стосунках з іншими найперше розраховуємо на довіру. Саме на довірі грунтується більшість взаємовідносин громадян у соціумі. На жаль, деякі «спритники», будуючи брудні плани, теж розраховують саме на цю рису характеру своїх потенційних жертв. І, що прикро, їх нескладні схеми спрацьовують.
Наприклад, дві «спритниці» на вул. Зеленій м. Здолбунова (поблизу ЦРЛ) вислідковують одиноких людей, найчастіше жінок та дівчат, і розповідають, що тим «пороблено». Ввійшовши в довіру, шахрайки виманюють гроші, вироби із золота. Більшість людей дає легко себе обдурити, не зважаючи на неодноразові прохання працівників міліції берегтися від злочинних дій шахраїв, зокрема, не спілкуватися з тими і не дивитися їм в очі, аже є підозра, що вони володіють гіпнозом.
За останні 9 місяців цього року на території району зареєстровано 4 таких ситуації. Одну з них зафіксовано зовсім недавно. До чергової частини Здолбунівського РВ УМВС звернулась громадянка В., жителька райцентру, і повідомила, що 28.09.2010 р. о 14.50 по вул. Зеленій невідома жінка обманом (під виглядом «зняття порчі») заволоділа її коштами в сумі 400 грн. та золотими ювелірними виробами 5 найменувань.
Такий псевдозаробіток останньої кваліфікується ст. 190 КК України як шахрайство і карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.
Шановні мешканці та гості Здолбунова, міліця вкотре закликає вас бути обачними і не потрапляти у пастки шахраїв! Про всі випадки подібних ситуацій і виявлення підозрілих осіб просимо повідомляти органи внутрішніх справ за номером 102.
Юрій СІРАК,
начальник Здолбунівського РВ УМВС
України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry