Людмила КОНДРАЧУК. 

Гарний приклад започаткування власної справи за сприяння служби зайнятості показала Людмила Кондрачук, жителька с. Кунин Здолбунівського району. Вона – підприємець і вже майже три роки у власному бізнесі.
Закінчила свого часу училище в Острозі, де опановувала ази кравецької справи. Потім створення сім’ї, народження дітей, «стажування» на заробітках у Польщі. Бажання мати власну справу назріло давно, але мрії залишалися мріями. Склалося так, що довелося зареєструватись у Здолбунівському районному центрі зайнятості в пошуках роботи, а тоді вже і був час подумати, що робити далі.
- Спочатку страшно було робити перші кроки. Але коли поруч є кваліфіковані порадники, то й почуваєшся впевненіше. За рекомендацією спеціалістів центру зайнятості я закінчила курси підприємців-початківців. Два тижні навчалася в Рівненському центрі професійно-технічної освіти. Завдяки професіоналізму викладачів отримала безліч потрібних знань. Те, про що мені розповідали, було новим і незнайомим. Зате тепер маю певні та необхідні знання з основ маркетингу, маркетингової стратегії, в системі оподаткування, - розповідає Людмила.
Після закінчення курсів жінка отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю, на ці кошти придбала закрійний стіл та оверлок. Певні власні заощадження витратила на оформлення документів, купівлю швейної машини та додаткового обладнання.


У червні 2008 року Людмила втілила в життя свою мрію – відкрила власне невеличке ательє. Приміщення спочатку орендувала в будинку культури сусіднього села Уїздці, де починала самостійну роботу, там же й накопичувався досвід, формувалось коло замовників. А вже згодом вирішила розширити сферу послуг і на перспективніше в плані замовлень селище Мізоч, де зараз також орендує приміщення під швейну майстерню, доїжджаючи щодня на роботу. Ательє «Панна» - таку привітну вивіску можна побачити при вході.
Людмила Кондрачук виконує індивідуальні замовленням з пошиття одягу з елементами дизайну, шиє постільну білизну, верхній одяг тощо. Для Рівненського облмуздрамтеатру виконувала роботи з пошиття сценічних костюмів. Односельці та жителі селища Мізоч гідно оцінили її зусилля, бо пропонує пані Людмила своїм замовницям не лише відмінну якість, а й вишуканий дизайн. Та й ціни на послуги не «кусаються», тож давно вже має постійних клієнтів.
Поки що не все задумане вдалося втілити молодому підприємцю. Однак вже будує плани на майбутнє. Зокрема, є задуми щодо невеличкого виробництва з пошиття одягу, найманих працівників. У цьому, Людмила впевнена, їй допоможе центр зайнятості, де навчать, підберуть кадри, а при потребі можна буде організувати стажування. Людмилиному оптимізму раді в районному центрі зайнятості, тут завжди готові допомогти молодим підприємцям. Адже саме вони, підприємці-початківці, заряджають оточуючих своєю енергією, наполегливістю, вірою в те, що зробили правильний вибір. І вже не такими сірими видаються будні. І, що важливо, - ідея відродження сфери побуту в наших селах набуває реальних обрисів. Головне - мати бажання працювати!
Сергій БАБИЧ,
директор Здолбунівського РЦЗ.

 

Comments are now closed for this entry