Підприємництво є одним із різновидів творчої, пошукової, ризикової соціальної діяльності і в більшості країн світу з ринковою економікою вважається одним із найпрестижніших. Адже саме цей вид діяльності у відповідних умовах найкращим чином виявляє людську суть, допомагає прояву працівника як особистості. Підприємництву властиві індивідуальний характер, високий ступінь стимулювання співробітників, що сприяє повнішій реалізації потенціалу кожного з них. Здійснюючи самостійну підприємницьку діяльність, працівник значно зростає як особистість: він росте і професійно, і інтелектуально. І це має цілком реальні позитивні наслідки для всього суспільства. Історія доводить, що підняти економіку, інші сфери буття до високого рівня розвитку можливо переважно через прояв членами цього суспільства їх господарської ініціативи.

 

Відповідно до статті 7 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” одним з видів матеріального забезпечення безробітних є “допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності”.
Пунктом 7 статті 22 Закону передбачено, що допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Ця допомога виплачується особам, яким виповнилося 18 років, за їх бажанням.


З метою забезпечення зайнятості, підтримки малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць у Здолбунівському районному центрі зайнятості готують безробітних громадян до започаткування власної справи. Якщо немає можливості працювати на когось, завжди є можливість працювати на себе.
Що варто знати? Виплата одноразової допомоги з безробіття здійснюється у розмірі річної суми допомоги, нарахованої конкретному безробітному. Іншими словами, розмір вираховується кожному безробітному індивідуально. Він залежить від середньої зарплати в області та розміру заробітної плати з попереднього місця роботи безробітного. Виплата коштів здійснюється через установи банків у встановленому порядку.
Яскравий приклад успішного ведення підприємницької діяльності демонструє Мар’яна Петрівна Семенюк (на фото), яка започаткувала підриємництво за сприяння Здолбунівського районного центру зайнятості в лютому 2008 року.
Мар’яна Петрівна здобула вищу освіту в Рівненському державному гуманітарному університеті за фахом вчитель початкового навчання. Тривалий час працювала в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради. Після звільнення з роботи зареєструвалась як безробітна у Здолбунівському районному центрі зайнятості. Сумлінно ставилася до своїх обов’язків з пошуку роботи, відвідувала семінари, отримала професійну консультацію у фахівця із застосуванням психодіагностичних методик, де виявила свої лідерські якості і, як результат, вирішила відкрити власну справу. Навчалася основам підприємницької діяльності у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, написала бізнес-план на тему: “Організація тренінгів, семінарів, акцій та свят”. А нині успішно працює, втілюючи в життя свої мрії.
Пані Мар’яна у своїй підприємницькій діяльності не змінила професії і продовжує працювати у сфері навчання, а тому організовує проведення тренінгів, семінарів, різноманітних акцій та свят. Учасниками цих заходів є люди різного віку.
Під час тренінгу створюється неформальне, невимушене спілкування, яке відкриває перед групою безліч варіантів розвитку та розв’язання проблеми, заради якої вона зібралася. Як правило, учасники в захопленні від тренінгових методів, тому що ці методи роблять процес навчання цікавим, не обтяжливим.
- Організація та проведення різноманітних заходів, - розповідає М. П. Семенюк, - процес дуже творчий та цікавий. Окрім розробки змістової частини відповідно до умов замовника, є ще й забезпечення різноманітних організаційних моментів. Важливо підібрати відповідне приміщення, забезпечити мультимедійним обладнанням, підготувати та роздрукувати роздаткові матеріали, організувати перерву на каву. Тільки тоді тренінг, семінар чи конференція відбуваються успішно! Надзвичайно надихають майстер-класи ручної роботи, коли із купки різноманітних матеріалів учасники створюють справжні шедеври.
Є така приказка: “Робіть те, що любите, й у вашому житті не буде жодного робочого дня”. Це і є запорукою успіху у будь-якій діяльності.
Ірина БОЯРЧУК,
головний спеціаліст відділу
активної підтримки безробітних 
Здолбунівського РЦЗ.

Comments are now closed for this entry