Економічна криза зачепила багатьох. Чимало людей було скорочено, або просто відправлено додому за їх згодою і без неї. Усіх їх хвилює питання: що ж робити, де шукати підтримки?
А допомогу у такій ситуації можна отримати в центрах зайнятості населення, і у Здолбунівському районному зокрема. Станом на перше червня цього року на обліку в центрі було зареєстровано 1558 чоловік. Серед них статус безробітного мали 1515, жінок – 795, молоді віком до 35 років – 613, неповнолітньої молоді – 3, осіб, які підпадають під п‘ятивідсоткову квоту, – 315, вивільнених осіб – 129, жителів сільської місцевості – 787 чоловік. Служба зайнятості допомогла працевлаштуватись 661 людині.
РЦЗ не лише підбирає робочі місця, а й надає можливість вчитися. Причому обрати можна не лише звичайну професію - штукатура, продавця, перукаря, а й досить рідкісну та унікальну. Наприклад, центр вже вивчив електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж, брокерів, формувальників ковбасних виробів, апаратників одержання патокового крохмалю. Як бачимо, вибір надзвичайно широкий. Головне, щоб було бажання вчитися.
Центр зайнятості пропонує дві форми навчання – стажування і індивідуальне. Стажування - це коли оголошується набір на певну професію, комплектується група і вчиться. Якщо ж це індивідуальна форма, то РЦЗ домовляється з навчальним закладом або організацією про умови навчання, складається план, і особа вже навчається окремо. Спочатку - місяць теорії, а вже потім людина має два місяці працювати безпосередньо на заводі чи підприємстві. За даними центру, з 237 чоловік, які пройшли навчання, 170 вже працевлаштовані, а 58 перебувають на обліку.
Отож, якщо ви раптово залишились без роботи, не засмучуйтеся, адже вихід завжди є, треба лише хотіти його знайти!
Вікторія БОНДАР,
студентка МЕГУ.

Comments are now closed for this entry