Де несе Черемош води сині,
Де іскристо б’ється водограй,
Там судилось юному хлопчині
У піснях прославити свій край.

     Цими словами розпочався літературно-музичний вечір у бібліотеці Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту, присвячений пам’яті українського поета та композитора Володимира Івасюка.

     …Володимир понад усе любив життя і був переконаний, що "світ створений для того, аби в ньому лунала музика добра, миру, злагоди між людьми”. Його поезія спонукає кожного зупинитись і замилуватися красою навколишнього світу, задуматися, як живемо й чи так живемо.
     Бог щедро обдарував Володимира різними талантами: поет, композитор, оранжувальник, художник, співак. Його пісні прекрасні, талановита музика неповторна. Він писав так, як відчував, ламаючи всі канони та рекомендації. І тому його пісні були живими. Вони бриніли камертоном справжньої України, бо сповнені її духом, болем, легендами та казками. Пісні В. Івасюка ввійшли до золотого фонду сучасної української естради, їх знає весь світ. 4 березня цього року українському Орфею виповнилося б 60 років.
     Ведучі вечора, працівники юнацького відділу РБДЮ Н. Шевчук, О. Вальчук та бібліотекар ПЛЗТ І. Трачук, ознайомили ліцеїстів-першокурсників, учнів групи № 9 слюсарів з ремонту рухомого складу, із життєвим та творчим шляхом композитора. Прозвучали пісні та вірші Володимира Івасюка у виконанні учнів гр. № 1 чергових по станції: О. Лопуги, І. Рачинець, Н. Зеленюк, Ю. Мельничук.
     Кажуть, що червоної рути у природі не існує, як і квітки папороті. То, начебто, вигадка, творча уява поета, пісенна мрія. Але ж знайшов її, ту квітку-мрію Володимир Івасюк! Він прославився нею, аби навічно залишитись "піснею поміж нас". 
Ольга ВАЛЬЧУК, 
провідний бібліотекар юнацького відділу РБДЮ.

На фото: під час заходу.

Comments are now closed for this entry