Працівники районного будинку культури.

Здолбунівський районний будинок культури є базовим закладом культури клубного типу, діяльність якого спрямована на розвиток соціальної активності і творчого потенціалу громадян, організацію різноманітних форм дозвілля і відпочинку, розвиток художньої самодіяльної творчості. Колектив цього культосвітнього закладу очолює Елеонора Анатоліївна Стеценко, яка напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва дала інтерв’ю кореспонденту газети “Нове життя”.- Елеоноро Анатоліївно, за якими основними напрямками районний будинок культури будує свою роботу?
- По-перше, це організаційно-методична робота серед сільських закладів культури клубного типу, підвищення фахового рівня їх працівників, по-друге, культурно-просвітницька діяльність цих установ, організація дозвілля населення району і міста, по-третє, робота клубних формувань (творчих колективів, гуртків, студій) і господарсько-фінансова діяльність.
- На Вашу думку, які роки були плідними в роботі закладу, який ви очолюєте ось уже майже десятиліття?
- Найсприятливішими для активізації роботи були 2006-2009 роки. За цей час нам вдалося організувати і провести на території району та міста чимало культурно-мистецьких заходів, приурочених державним і професійним святам, пам’ятним датам і подіям, різножанрових фестивалів, оглядів, конкурсів, масових театралізованих дійств, народних гулянь, обрядів та інших форм показу результатів творчої діяльності.
Достатньо серйозна увага приділялася тим заходам, які були розраховані на різні вікові групи населення. Це вечори-вогники, вечори відпочинку для людей похилого віку, молодіжні акції, проекти, дискотеки, дитячі ранки, розважальні програми, фестивалі. До речі, районний будинок культури має власні авторські мистецькі проекти, а саме: майстер-класи з писанкарства для дітей шкільного віку, тематичні мистецькі програми фестивалів культурно-дозвіллєвих комплексів, свято козацької слави на Покрову, благодійні різдвяно-новорічні ранки для дітей-інвалідів та дітей з малозабезпечених сімей, розроблено сценарії літературно-музичних композицій театру читця “Пошук” на актуальні теми.
- Будь ласка, кілька слів про організаційно-методичну роботу серед сільських закладів культури клубного типу.
- У районному будинку культури протягом багатьох років діє методична служба, завданнями якої є надання практичної допомоги сільським закладам культури, а також організаціям, громадським формуванням та іншим установам з питань культурно-просвітницької та дозвіллєвої діяльності. Провідні методисти не лише готують, організовують та проводять культурологічні заходи, а й систематизовано та планомірно вивчають та узагальнюють культурні запити різновікових та соціальних груп населення, здійснюють підтримку соціально- значимих ініціатив, пропагують та створюють необхідні умови для змістовного спілкування та відпочинку, координують діяльність осередків культури в сільській місцевості та співпрацюють з іншими об’єктами культурної діяльності, незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності.
Методичним центром було проведено ряд семінарів та нарад-навчань для керівників сільських закладів культури клубного типу. А в рамках конкурсу серед працівників сільських клубних установ “Кращий за професією” організували показові заходи, розважальні програми для молоді.
До інших форм методичної роботи, що ми здійснюємо, також належить і підбір та аудіозапис музичного матеріалу до різноманітних заходів, репертуару вокально-хорових, танцювальних, фольклорних, драматичних колективів та гуртків художнього читання, прокат сценічних костюмів, розробка інструктивно-методичних листів тощо.
- Кілька слів щодо діяльності клубних формувань районного будинку культури.
- Народна творчість завжди займала чільне місце у діяльності районного будинку культури, при якому нині функціонує 11 аматорських колективів, які відвідують 186 учасників. Серед цих мистецьких формувань 7 носять почесне звання “народний аматорський”. Вони є постійними учасниками заходів районного, обласного, регіонального, всеукраїнського рівнів. Наприклад, в 2008 році народний аматорський театр читця “Пошук” брав участь у Всеукраїнському конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т. Г. Шевченка, і став лауреатом. Народне аматорське вокальне тріо “Мірина” - учасник творчого звіту майстрів мистецтв і художніх колективів Рівненської області “Пісні бурштинового краю “ у м. Києві.
- Елеоноро Анатоліївно, насамкінець про кадри, перспективи і майбутнє районного будинку культури.
- Наш заклад має 18 штатних працівників. В основному це досвідчені і знані фахівці. Завжди можна покластись на провідних методистів Світлану Рогову, Валентину Теребійчук, Мирославу Герасимчук, Тетяну Гапончак, Ірину Мельник, режисера Тетяну Садикову, керівників вокально-інструментального ансамблю “Візерунки” Олександра Стельмащука, вокального тріо “Мірина” Михайла Мельника, хорового колективу Михайла Хоменка, оркестру українських народних інструментів Василя Коломиса, ансамблю бандуристів Олену Нагорну. Всі вони здійснюють культурно-дозвіллєву роботу, мають належну спеціальну освіту та високий фаховий рівень.
Сьогодні ми працюємо над створенням любительських клубних формувань. Це перспектива і майбутнє районного будинку культури. З 1 вересня 2009 року тут розпочав роботу клуб “Екстрім”, який в своїх рядах налічує понад 50 учасників віком від 3 до 35 років. Цей клуб пропонує заняття спортивним танцем, хіп-хопом, шейпінгом, класичним танцем, сценічною пластикою та пантомімою, аеробікою.
Практика роботи з молоддю поставила перед нами, працівниками сфери дозвілля, ряд нових культурно-соціальних завдань. Нині ми працюємо з ініціативними людьми над створенням при районному будинку культури любительського об’єднання “Молодіжний громадський клуб”.
Інтерв’ю взяв Євген ШИЛАН.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry