Секція чоловічого баскетболу Здолбунівської ДЮСШ відновила свою діяльність у 2000 році. Відтоді результати її роботи завжди на висоті. Вихованців секції регулярно включали до складу збірної області. В числі таких були Олександр Гульчук (1983), Олександр Яцюрик (1987), Андрій Герасименко (1988), Леонід Кондратюк (1989), Дмитро Кухарук (1990), Ярослав Ляпунов (1991), Тарас Шанюк (1992), Михайло Топоровський (1993). Більше того,Тарас Шанюк та Дмитро Кухарук стали кращими випускниками обласної ДЮСШ у своїх випусках, а Олександра Яцюрика та Ярослава Ляпунова включали до складу юнацької збірної України. Дехто з баскетболістів, розвинувши свої таланти, згодом стали відомими постатями на теренах рівненського баcкетболу. Це - Віктор Яцюрик, Олексій Корсунь, Володимир Ткачук, Дмитро Ярмольчук, Михайло Копоть, Віталій Власюк, Михайло Поліщук, Олександр Кравчук, Сергій Петренко, Дмитро Герус, В’ячеслав Ігнатьєв, Роман Петренко. Командні успіхи прийшли не так давно. За останні чотири роки команди Здолбунівщини, як юнацькі, так і дорослі, п’ять разів були призерами різних чемпіонатів області і нарешті в 2011 році стали чемпіонами Рівненщини.
Всі ці роки проблемами розвитку баскетболу у Здолбунові та нашому районі займалися три людини - тренери Здолбунівської ДЮСШ Олексій Корсунь, Віктор Яцюрик та Олександр Романишин. Не один “поріг” було оббито, адже баскетбол - справа не прибуткова, навіть сам на себе не заробить. Обіцянок теж наслухались чимало, а ще більше чули відмов, бо, мовляв, часи скрутні і таке інше. А тому за стільки років копіткої роботи умови для занять спортом не змінилися: ні інвентаря, ні свого залу. Уся баскетбольна когорта виросла у спортзалі ЗОШ № 1, розміри якого вдвічі менші від стандартних (16х8), та з сімома гумовими м’ячами не зовсім кулястої форми. Хороші, якісні м’ячі бачили лише на змаганнях.
2012 р. приніс певні зміни на краще. Зусиллями батьківського комітету був зініційований ремонт підлоги у спортзалі, яка за ці роки стала непридатною для тренувань. Завдяки батькам, коштам, які вони зібрали, підлогу було приведено у належний стан. Велика заслуга в цьому активістів батьківського комітету Світлани Басовець та Катерини Кондратюк. Саме з подачі останньої ініціативна група секції баскетболу взяла участь у конкурсі грантів благодійного фонду “Любіть Україну”. В результаті було отримано суму коштів, необхідну для придбання баскетбольних м’ячів, і одразу використано. Придбані м’ячі є офіційними м’ячами федерації баскетболу України.
Третього жовтня цього року відбулася урочиста передача м’ячів. Зі словами вітань до вихованців ДЮСШ звернувся координатор проектів фонду “Любіть Україну” Микола Орлов. Він побажав спортсменам успіхів та нових перемог на змаганнях... А вони неодмінно будуть. На сьогодні чотири учні спортивної школи - Владислав Куча, Дмитро Клочок, Андрій Грищук та Дмитро Марченко є членами збірної області. Від їх імені та від імені всіх учнів і тренерів ДЮСШ хочу висловити величезну подяку фонду “Любіть Україну” і особисто його засновнику Данилу Корилкевичу, адже вони перші за стільки років, хто звернули увагу на проблеми талановитої молоді, майбутнє українського спорту.
Олександр РОМАНИШИН, тренер районної ДЮСШ.

Comments are now closed for this entry