Івана Купала - одне з найпоетичніших свят українського обрядового календаря. Купальські вогні надихали на творчість багатьох поетів та письменників. От і в нашому мальовничому селі Буща щороку жителі чекають на святкування Івана Купала.
При місцевому будинку культури діє обрядовий гурток, яким керує В. Синюк і в якому займаються 12 учасників. Гуртківці постійно розширяють репертуар купальських пісень і радують ними односельців.


Цьогоріч купальське дійство проходило біля сільського ставка. Розпочалося воно виконанням старовинної пісні «Ой, буяли сиві воли». Співаючи, дівчата несли деревце, вбране квітами, вишнями та паперовими прикрасами. А скільки радості та втіхи було потім! Учасники дійства не тільки співали, а й жартували, водили хороводи, грали в ігри, розважались. Маленьких жителів села розвеселяли казкові герої, зокрема Баба Яга, роль якої виконала
Л. Яроша. Човном припливли на свято Водяний і Русалки та пригостили усіх присутніх смачною ухою. Вогневик запалив традиційне купальське вогнище. Дівчата пускали на воду віночки й купали Купало.
Свято вдалося веселим і цікавим, жителі села і гості ще довго згадуватимуть це дійство і з нетерпінням чекатимуть його вже наступного року.
Тетяна ГРЕБІНЬ,
жителька с. Буща.

Comments are now closed for this entry