Пам’ять - нескінченна книга, у якій занотовано все: і життя кожної людини, і життя всієї країни. На жаль, багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним.
Трагічна пам’ять про Голодомор 1932-1933 рр. - найчорніший час в літописі України. Народ перестраждав, стерпів люту наругу, але в пам’яті його живе правда про ті страшні роки. З метою донести цю правду до юного покоління у Маломощаницькій ЗОШ І-ІІ ст. провели годину історичної пам’яті «Пом’янімо жертв Голодомору», яку підготувала вчитель історії Г. В. Дащинська.
Школярки Іванка Новосад, Яна Герасимчук, Віта Капітула переповіли та зачитали зворушливі спогади очевидців голоду. Учні четвертого класу звернулися до присутніх ніби устами дітей, які з відчаю у ті голодні 1932-1933 рр. просили хоч крихту хліба. І це нікого не залишило байдужим.
Хвилиною мовчання було вшановано померлих, учениця сьомого класу Софія Горчак засвітила поминальну свічку.
Бібліотекар Н. Я. Новосад розповіла про Голодомор мовою цифр і фактів, зачитала Конвенцію ООН про геноцид. Усі присутні переглянули тематичну книжкову виставку «Скорбота пам’яті людської» з представленими на ній малюнками учнів. Г. В. Дащинська закликала усіх долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».
* * *
Ще один захід відбувся у школі 1 грудня - у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Його з учнями 7-х та 8-х класів провели вчитель П. А. Лукашук та бібліотекар Н. Я. Новосад. Це була бесіда «Що? Як? Чому?». Під час неї діти отримали вичерпну інформацію про те, що таке ВІЛ/СНІД і як запобігти зараженню ним.
Учасники заходу також обговорили проблему стосунків суспільства з ВІЛ-інфікованими і дійшли висновку, що не потрібно їх ігнорувати, адже це - порушення прав людини.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар
Маломощаницької ПШБ.

Comments are now closed for this entry