ДЮСШ “Колос” - 30!

Володимир Васильович Янчук народився 1 травня 1955 року в селищі Костіно Іркутської області. У 1960 році переїхав у Клевань. Тут закінчив середню школу, пізніше продовжив навчання в Українському інституті інженерів водного господарства. Працював на керівних посадах у будівельних організаціях області. З юних років займається спортом, має титули кандидата в майстри спорту з лижних гонок, біатлону і велоспорту на шосе, був чемпіоном Центральної ради товариства “Спартак” з лижних гонок. Працюючи з 2003 по 2006 рік тренером у ДЮСШ “Колос”, виховав багатьох відомих спортсменів.
У 2006 році обраний директором Здолбунівської ДЮСШ “Колос”. Про здобутки і проблеми цього закладу його розповідь нижче.

- 2012-й рік відкриває нову сторінку у житті ДЮСШ “Колос”, бо він є першим з четвертого десятка плідної роботи цього закладу, заснованого в тепер вже далекому 1981 році. Згадую той час і розумію, що всі ми пройшли славний шлях розвитку, що на цьому шляху у нашому закладі було багато відданих спорту людей. І не тільки спорту, а насамперед - дітям, бо саме з ними, у їх середовищі ми працювали, серед них шукали і знаходили справжні таланти, розвивали їх.
З когорти тих, хто стояв біля витоків історії нашого закладу, потрібно згадати імена Володимира Барана, Миколи Кіпранишина, Євгена Плоцина, Йосипа Трача, Юрія Іванова, Марії Карпюк та інших, які багато чого можуть сказати здолбунівчанам. Їх пам’ятають, їх шанують, згадують добрим словом багато колишніх вихованців ДЮСШ.
Зрозуміло, що основним напрямом діяльності нашого закладу є спортивний. В позаурочний та позанавчальний час ми забезпечуємо пошук, розвиток та підтримку обдарованих дітей, створюємо необхідні умови для максимальної реалізації їхніх здібностей в обраному виді спорту.
Готуючи резерв для національних збірних команд, ми водночас забезпечуємо дітям і змістовний відпочинок та дозвілля, повноцінне оздоровлення і загартування, формування здорового способу життя.
Всього в школі працює чотири відділення: важкої і легкої атлетики, велоспорту на шосе і футболу. Заняття у них організовуються так, щоб водночас поєднувалася і навчально-тренувальна, і виховна робота.Тому саме з цією метою з вихованцями школи проводяться бесіди на спортивну тематику, організовуються вечори вшанування кращих спортсменів, систематично підбиваються підсумки виступів спортсменів на змаганнях, їх перебування в оздоровчих таборах.
Результати цілеспрямованої роботи колективу, тренерів, їх особистий ентузіазм і ентузіазм вихованців дають свої вагомі плоди. Так, лише у минулому році чемпіонами області з важкої атлетики серед дівчат стали Аліна Кірічук, Катерина Трофімчук, Діана Нагорнюк, а серед юнаків та юніорів - Дмитро Шемчук, Іван Олісієвець, Юрій Столярчук, Сергій Смочек, Дмитро Марчук та Роман Василевський. Звичайно, що свою вагому лепту у здобутки вихованців вніс їх наставник - заслужений тренер України Володимир Григорович Гордійчук, котрий виховав багатьох відомих спортсменів, в тому числі й чотирьох учасників Олімпійських ігор - Андрія Демчука, Миколу Гордійчука та Анатолія Мушика, якими по праву гордяться і наш район, і область та Україна.
Є чим гордитися і у велоспорті. Минулий рік став “урожайним” і для тренера Ігоря Янчука. Його вихованець Владислав Корень став переможцем чемпіонату області з шосейних велогонок, а Микола Степчук - бронзовим призером.


Чимало славних сторінок вписали торік наші вихованці і в історію королеви спорту - легкої атлетики. На чемпіонаті області серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл друге та третє місця посіли Марія Троцьковець (метання списа, штовхання ядра), друге місце - Володимир Тимощук (біг 100 метрів), третє місце - Віталій Волошко (біг 300 метрів).
Результативними стали для нас і ІV літні спортивні юнацькі ігри Рівненщини, котрі проводилися в 2011 році. Тут друге місце у бігу на 100 метрів виборов наш вихованець Микола Рибак, третє місце у бігу на 3000 метрів - Олександр Гайдук і третє місце на 800-метровій дистанції - Віталій Волошко.
Є у нашій спортивній корзині і ще вагоміші здобутки. Зокрема, триразовою чемпіонкою України з велоспорту на шосе серед дівчат у груповій, командній та парній гонках стала вихованка школи Анастасія Гайдук. Вона виконала норматив майстра спорту України з велоспорту на шосе та зарахована до збірної команди України. У тому ж 2011 році вона стала і срібною призеркою чемпіонату України з гонок на велотреку.
Вагомого успіху у цьому виді спорту під керівництвом тренера Ігоря Янчука добився і Владислав Корень. Він став бронзовим призером чемпіонату України з велоспорту на шосе у командній гонці. А інший велогонщик, Іван Дзюбук, став срібним призером багатоденної велогонки України.
Перелік подібних здобутків, які є свідченням успішної роботи колективу школи, можна продовжувати. Так, на чемпіонаті області серед вихованців тренерів ДЮСШ та
СДЮШОР у бігу на 100 метрів перше місце посів Володимир Тимощук. Друге та третє місця, відповідно, у метанні списа та штовханні ядра виборола Марія Троцьковець, третє місце у бігу на 200-метровій дистанції здобув Віталій Ковба, третіми на дистанціях 400 метрів були також Олексій Панков та Віталій Волошко, таке ж місце у бігу на 1500 метрів виборов і Віктор Наумюк.
Порадували нас і виступи футболістів. Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи “Колос” на чемпіонаті Центральної ради Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” серед юнаків 1998 року народження посіли почесне п’яте місце.
Окремо хочеться кілька слів сказати про виступи наших важкоатлетів - вихованців тренера Володимира Гордійчука. На ІV літніх спортивних іграх України один з них - Сергій Смочек, будучи у складі команди Рівненщини, посів друге місце. А на чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків 1996 року народження він виконав норматив майстра спорту України, встановивши відразу 6 (!) рекордів України і виборов перше місце. Його зараховано до резерву юнацької збірної команди України з важкої атлетики.
Порадували і ще два важкоатлети - Дмитро Марчук та Михайло Нестерчук. На чемпіонаті України з важкої атлетики серед юніорів вони також виконали нормативи майстрів спорту України.
Зауважу, що чемпіони та призери чемпіонатів України, їх тренери, згідно з рішенням районної ради, були нагороджені грошовими преміями.
На досягнутих успіхах ми не зупиняємось. Кожна справа вимагає руху вперед, досягнення нових рубежів. Але, щоб успішно їх підкорювати, потрібна і увага з боку владних структур, всієї громадськості. Бо ж не секрет, що з власної спортивної бази ми маємо лише зал важкої атлетики, а все інше через гостру нестачу коштів не витримує ніякої критики. А на голому ентузіазмі, як відомо, далеко не заїдеш.
Володимир ЯНЧУК,
директор ДЮСШ “Колос”. 

 

Comments are now closed for this entry