Переможці турніру.

Чимало прихильників шахів нашого краю, і не тільки, пам’ятають Олександра Костянтиновича Ковальчука як справжнього ентузіаста цієї інтелектуальної гри, хорошого товариша і порядну людину. Шахи, у які грав з 15-ти років, були його найбільшим захопленням, котрому присвячував увесь вільний час.
Для багатьох шахістів він був мудрим вчителем, виховав цілу плеяду спортсменів, свого часу розкрив тонкощі шахових баталій ряду вихованців ДЮСШ, юних здовбичан. Сам постійно брав участь у турнірах різного рівня, не раз стаючи їх переможцем та призером, організовував змагання шахістів. Олександр Костянтинович очолював Здолбунівську районну федерацію шахів, сприяв розвитку цього виду спорту. І хоч мав ще чимало планів та задумів щодо цього, здійснитися їм не судилось. Життя шахіста обірвалось у 2010 р.


Нині гідним продовжувачем справи О. К. Ковальчука є його син Володимир, голова Рівненської обласної федерації шахів. Власне він і виступив ініціатором проведення у Здолбунові обласного шахового турніру пам’яті свого батька. Торік був переможцем цих змагань.
А 4-5 лютого цього року у будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент” відбувся ІІ-й шаховий турнір пам’яті О. К. Ковальчука. Змагання проходили за швейцарською системою у 9 турів, і можна впевнено стверджувати, що набули вони нового статусу - міжрегіональних. Адже до боротьби за шаховими дошками долучились 58 шахістів різного віку - від школярів і до сивих уже ветеранів - із м. Рівного, Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Демидівського, Дубровицького, Здолбунівського, Костопільського, Острозького, Рівненського районів нашого регіону, а також з Волинської, Хмельницької та Львівської областей.
У підсумку, набравши 7,5 очок із 9 можливих, переможцем змагань став представник міста Рівне Роман Боришкевич. Друге місце виборов Володимир Ковальчук (Здолбунів), а третє - Олег Поліщук (Шепетівка). Крім переможця, цінні подарунки отримали шахісти, які зайняли 2-5-те місця, троє кращих шахістів Здолбунівщини - Анатолій Кирилюк, Йосип Борзенко, Петро Борисюк, найстарший та наймолодший учасники - Борис Макарець і Олександр Тембіковський відповідно.
Змагання пройшли на високому організаційному рівні. Не всі претенденти на високі місця витримали безкомпромісну боротьбу. Було багато і несподіваних результатів. У всіх учасників були перемоги і поразки, але й позитив від шахового спілкування отримали теж усі.
- Пам’ять про батька вічно житиме у моєму серці. Сподіваюсь, що наступного року турнір збере ще більше учасників і, можливо, змінить статус на ще вищий. Нині ж я щиро вдячний усім, хто вшанував пам’ять дорогої і близької мені людини, - зауважив організатор змагань Володимир Ковальчук.
Вл. інф.

 

Comments are now closed for this entry