З 25 по 27 березня 2015 року у Здолбунові на футбольному полі ФОК ДЮСШ проходили фінали 2-го, районного, етапу Всеукраїнських змагань 2014-2015 р. на призи клубу “Шкіряний м’яч” серед шкільних команд спортсменів 2003-2004, 2002-2003, 2001-2002 р. н.
Згідно з жеребкуванням, серед гравців 2003-2004 р. н. 8 команд шкіл району було розділено на дві групи («А» і «Б») по 4 колективи в кожній. За домовленістю організаторів та представників команд, зустрічі були проведені в групах, після цього їх переможці зустрілись у фіналі, а команди, які стали другими, змагались за 3-4 місця.


У матчі за 3-тє місце зустрілись гімназія і ЗОШ № 4. Основ­ний час гри завершився нульовою нічиєю. Переможець визначився після серії пенальті. Краще її пробили учні ЗОШ № 4 - 3:2.
У фіналі мірялися силами команда ЗОШ № 1 та збірна сіл П’ятигори й Глинськ. І тут основ­ний час завершився внічию (1:1), а серію пенальті вдаліше виконали гравці ЗОШ № 1 - 3:1. Підсумок змагань був наступним:
1. ЗОШ № 1.
2. Збірна с. П’ятигори і
с. Глинськ.
3. ЗОШ № 4.
4. Гімназія.
5. ЗОШ № 5.
6. ЗОШ № 3.
7. ЗОШ № 6.
8. ЗОШ с. Спасів.
Наступного дня, 26 березня, було сформовано дві групи з гравців 2002-2003 р. н. по три команди в кожній. У півфіналах зіграли команда ЗОШ № 4 з футболістами ЗОШ № 5, а збірна сіл П’ятигори й Глинськ - із ЗОШ № 6.
У першому півфіналі школярі ЗОШ № 4 з мінімальним рахунком 1:0 перемогли однолітків із ЗОШ № 5. У другому поєдинку учні ЗОШ сіл П’ятигори і Глинськ поступилися з рахунком 2:0 команді ЗОШ № 6. Далі за 3-тє місце змагалися переможені команди.
Своїм шансом краще скористалася сільська юнь, яка забила єдиний гол у ворота ЗОШ № 5. В основний час зустрічі між ЗОШ № 4 і № 6 за 1-ше місце переможець не визначився (0:0), а серію післяматчевих пенальті впевненіше виконали школярі ЗОШ № 6 - 4:3. Підсумкове становище команд серед гравців вікової групи 12-13 років турніру на призи «Шкіряного м’яча» виглядає так:
1. ЗОШ № 6.
2. ЗОШ № 4.
3. Збірна ЗОШ с. П’ятигори і с. Глинськ.
4. ЗОШ № 5.
5. ЗОШ № 1.
6. ЗОШ № 3.
Фінальні матчі районного етапу змагань на призи «Шкіряного м’яча» серед гравців 2001-2002 р. н. відбулися 27 березня. Група «А» складалась з 4-х команд, сильніших, ніж у групі «Б», в якій було три учасники.
По дві кращі команди з груп склали півфінальні пари, де юнаки ЗОШ № 4 і № 5, № 1 і збірна ЗОШ с. П’ятигори й Глинськ зустрілись між собою. Один гол було забито в першій зустрічі, і перемогу святкували ЗОШ № 5. У другому поєдинку збірна з сіл П’ятигори й Глинськ впевнено перемогла гравців ЗОШ № 1.
Внічию в основний час закінчилась зустріч за 3-тє місце між школярами ЗОШ № 4 і № 1, але влучніше пробили післяматчеві пенальті гравці ЗОШ № 1 - 5:4.
У фіналі перше місце здобули спортсмени з сіл П’ятигори і Глинськ, які здолали гравців ЗОШ № 5 з рахунком 2:0.
Підсумкове становище команд гравців віком 13-14 років наступне:
1. Збірна ЗОШ с. П’ятигори і Глинськ.
2. ЗОШ № 5.
3. ЗОШ № 1.
4. ЗОШ № 4.
5. ЗОШ № 6.
6. ЗОШ № 3.
7. Гімназія.
Чимало зусиль для того, аби фінали районного етапу змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч» відбулися на гідному рівні, доклав голова Здолбунівської районної федерації футболу, головний арбітр змагань Сергій Милян. Він кваліфіковано судив матчі, привітав учасників і вручив переможцям кубки, командні дипломи, футбольні м’ячі. Призери отримали індивідуальні дипломи.
Усі ігри проходили у гострій та безкомпромісній боротьбі, але в дружній атмосфері. Однак не обійшлося без травм. Два юних футболісти завчасно припинили участь у змаганнях і були доставлені до лікувального закладу.
Лише одна сільська команда - збірна шкіл сіл П’ятигори і Глинськ - брала участь у змаганнях у трьох вікових групах. І виступила дуже вдало. Готував її до турніру вчитель П’яти­гірської школи І. О. Шолудько. До речі, у складі саме цієї команди виступала єдина серед учасників турніру дівчина - Ірина Горобюк.
Ще одна команда, зі Спасівської ЗОШ, взяла участь у фіналі серед гравців 2003-2004 р. н. Усі інші сільські та Мізоцькі загально­освітні навчальні заклади проігнорували турнір «Шкіряний м’яч». Директори шкіл не відвідували змагань, не підтримували своїх команд. Лише керівник гімназії І. Г. Гнатюк проявив увагу до турніру.
Треба зазначити, що потребує поліпшення і якість футбольного поля.
Після районних фінальних ігор переможці вікових груп візьмуть участь у зональному обласному фіналі змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч». Тож побажаймо їм вдалого виступу.
Володимир ГРОГОЛЬ.

Comments are now closed for this entry