Цілою низкою різноманітних заходів відзначили у нашому районі 110-ту річницю з дня народження Уласа Самчука. Видатному земляку був присвячений і традиційний турнір з волейболу, який щороку проводиться на батьківщині письменника – у селі Дермань. Цьогоріч у гості до місцевої команди, аби позмагатися, прибули волейболісти з сіл Гільча, Здовбиця, Уїздці, Буща, Копитків та з смт Квасилів. Ще одним, восьмим, учасником турніру стали місцеві школярі. Після жеребкування команди було розподілено на дві підгрупи, а після урочистого шикування і привітання учасників змагань розпочались спортивні баталії.


У першій підгрупі довели свою перевагу попередні володарі трофею – волейболісти “Вікторії” з с. Копитків, другими стали квасилівчани, третіми та четвертими, відповідно, волейболісти з сіл Уїздці та Буща. В іншій підгрупі одразу ж визначився аутсайдер – місцевим школярам не вдалось виграти у жодного з суперників. А в інших матчах склалась цікава ситуація, коли спершу дерманці виграли в гостей з Гільчі 2:0, гільчанці з таким же рахунком обіграли команду зі Здовбиці, а та, в свою чергу, також з 2:0 обіграла господарів. Довелося рахувати різницю ігрових очок, де показники виявились кращими у дерманців та гільчанців, які й вийшли у півфінал, де зустрілись, відповідно, з командами Квасилова та Копиткова і синхронно поступились їм з однаковим рахунком 0:2. Після цього команди Дермані та Гільчі зустрілись у “втішному” фіналі за третє місце. Виграли гільчанці.
У фінальному матчі вдруге під час турніру зустрілись
волейболісти з Копиткова і Квасилова. Цього разу сильнішими виявились гості з Рівненського району та вдруге в історії турніру вивезли кубок за межі району.
Якщо ж заглибитися в історію цих волейбольних змагань, то за їх майже десятирічне існування найбільше перемог, чотири, “назбирали” господарі – команда с. Дермань-2, двічі кубок вигравала “Вікторія” з с. Копитків, по одному разу - волейболісти с. Дермань-1 та “Локомотива” з м. Сарни.
Насамкінець відзначу, що волейбол у Дермані завжди користувався великою популярністю, підтримували розвиток цього виду спорту і представники місцевої влади. Нинішній турнір також навряд чи відбувся б без фінансової підтримки з боку сільського голови Дермані-2 Ю. А. Товстого та розуміння з боку директора місцевого НВК О. А. Шепельчук, яка щоразу йде назустріч місцевим спортсменам і надає приміщення та майданчики для проведення змагань. Підтримав волейболістів району і голова Здолбунівської районної ради ФСТ «Колос» В. В. Янчук.
Володимир КРАВЧУК,
керівник фізвиховання ДНЗ
“Здолбунівське ВПУЗТ”.

Comments are now closed for this entry