Сезон завершено - сезон стартує

Не секрет, що спорт та фізична культура в нашому районі в останні роки переживають далеко не найкращі часи. Щораз менше коштів виділяється на масовий спорт, проводиться менше змагань. Та навіть за цих обставин не все так погано у цій царині, адже ще є люди, безмежно віддані спорту. Так, влітку 2014 року у нашому районі група ентузіастів організувала серію турнірів з пляжного волейболу. Кілька разів у с. Дермань-2 та Уїздцї проводились товариські зустрічі з класичного волейболу, куди приїжджали команди з Мізоча, сіл Нова Мощаниця, Буща. А потім виникла ідея започаткувати нові змагання – першість любительської волейбольної ліги Здолбунівщини, яку можна було б назвати чемпіонатом району, адже жодних альтернативних змагань в районі організації, які, здавалося б, повинні цим займатись, не проводять. Та все ж знайшлась людина, яка зацікавилась новою першістю, – голова Здолбунівської РО «Колос» В. В. Янчук, який пообіцяв спортсменам усіляку підтримку і слова свого дотримав.


Змагання розпочались на початку осені. Стартували в них 8 команд з нашого району: волейболісти с. Дермань-1, Дермань-2, Уїздці, Копитків, Івачків, Гільча, збірна райцентру, юні залізничники зі Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту. Дев’ятою учасницею стала команда з смт Квасилів.
Спершу відбувся одноколовий турнір, в результаті якого команди розташувалися в турнірній таблиці у дещо несподіваному порядку – перше та друге місця посіли відповідно волейболісти с. Івачків, які перемогли в усіх матчах, та команда з смт Квасилів. Саме ці дві команди отримали певну перевагу в стадії плей-офф, адже пройшли відразу до півфіналу. Інші ж команди, які посіли місця з третього по шосте (Копитків, Гільча, Уїздці та Дермань-2), розпочинали вирішальні матчі з чвертьфінальної стадії. І тут увагу привернули успіх гільчанців та не надто впевнена гра команди с. Дермань-2, котра довгий час була одним з флагманів волейболу в районі.
Дещо не пощастило волейболістам Здолбунівського ВПУЗТ. У кожному з поєдинків майбутні залізничники сповна віддавались боротьбі, здобули кілька перемог, але для виходу в плей-офф їм не вистачило всього одного очка. Не змогли туди пробитись і команди с. Дермань-1 та м. Здолбунів.
Підбиваючи підсумки регулярної першості, варто зазначити, що упродовж майже 3-х місяців було зіграно 36 матчів і не зафіксовано жодної неявки на гру, а таке навіть у змаганнях вищого рангу буває рідко.
Підсумкова таблиця регулярної першості:
1. Івачків 8 0 0 0 24-2 24
2. Квасилів 6 1 0 1 22-6 20
3. Копитків 6 0 0 2 19-7 18
4. Гільча 3 1 1 3 14-15 12
5. Уїздці 3 1 1 3 14-14 12
6. Дермань-2 0 3 1 4 11-20 7
7. ЗВПУЗТ 1 1 1 5 8–20 6
8. Дермань-1 0 1 3 4 11-24 5
9. Здолбунів 0 1 2 5 8-23 4
У Квасилові 14 грудня 2014 р. було зіграно вирішальні матчі – плей-офф першого сезону любительської волейбольної ліги Здолбунівського району. У першому чвертьфінальному поєдинку зустрілись старі друзі-суперники: волейболісти сіл Копитків та Дермань-2. Обидві команди скористались пунктом положення про змагання, що дозволяє виставляти на майданчик двох «легіонерів» - гравців, які не мають реєстрації у Здолбунівському районі, і посилили склад волейболістами з Рівного. Боротьба була досить напруженою в кожному сеті, але перемогли все ж копитківські спортсмени – 3:0. В іншому поєдинку команда с. Гільча з таким же рахунком обіграла суперників з с. Уїздці.
У півфіналах команда Копиткова обіграла волейболістів Квасилова – 3:1, а команда Івачкова – гільчанців з рахунком 3:0.
У матчі за третє місце господарі майданчика з рахунком 3:1 обіграли гільчанців і стали володарями «бронзи».
А потім був фінал, у якому зійшлись команди сіл Копитків та Івачків. Обидві, маючи доволі сильних власних волейболістів, виставили у стартових складах по два гравці високого класу з-за меж району, тож перед початком поєдинку ніхто не міг спрогнозувати переможця. Перший сет виграв Івачків, другий – Копитків. У третьому знову перемогли івачківці, але в четвертому волейболісти Копиткова зрівняли рахунок. В останньому, п’ятому, сеті боротьба точилася за кожне очко, за кожен м’яч. У підсумку в сеті, який грають до 15 очок, перемогу з рахунком 20:18 здобула команда с. Копитків.
Оплесками вітали команди глядачі, а потім відбулась церемонія нагородження. Грамотами відзначили кращих гравців у різних номінаціях. Так, кращим юніором став Володимир Романець, кращим гравцем віком понад 32 роки – Володимир Кравчук, кращим захисником – Володимир Тимощук, кращим нападником – Юрій Павленко. Відзнаку кращого гравця фіналу отримав Руслан Цимбалюк, а кращого гравця турніру - Юрій Кравчук. Командам-переможцям було вручено грамоти, медалі, кубки та грошові призи.
У січні-лютому 2015 року буде розіграно кубок району, відбудуться різноманітні товариські турніри, а потім стартує другий сезон любительської волейбольної ліги Здолбунівщини. І є надія, що буде він ще цікавішим та більш представницьким, адже волейбол у нашому районі має свої традиції і чимало прихильників.
Володимир КРАВЧУК,
керівник фізвиховання
Здолбунівського ВПУЗТ.

Comments are now closed for this entry