З нетерпінням чекали юні вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл Рівненщини старту щорічного чемпіонату області з футболу серед дітей (ДЮФЛ), який завжди був важливим індикатором ефективності навчально-тренуваль­ного процесу для тренерів і можливістю вдосконалити спортивну майстерність для юних футболістів, та не дочекалися… У зв’язку з неспроможністю обласної федерації футболу провести чемпіонат ДЮФЛ тренери дитячих команд нашого регіону ініціювали проведення неофіційного чемпіонату області, організатором та титульним спонсором якого виступив християнський футбольний клуб “Надія”.


У змаганнях взяли участь 9 команд нашої області, які є постійними учасниками першості ДЮФЛ. Наш район представляла команда Здолбунівської гімназії під керівництвом тренера Ігоря Пархомчука.
Змагання проходили у два етапи. На першому етапі команди грали в одне коло за круговою системою. Команда зі Здолбунова здобула 15 очок та посіла третє місце у турнірній таблиці.
В 1/4 зустрічалися:
ДЮСШ № 4 (Рівне)-“Верес 2000” (Рівне) 0:3;
“Хімік” (Рівне)-ОДЕК (Ор­жів) 1:5;
“Зоря” (Зоря)-“Гімназія” (Здолбунів) 2:3;
“Верес 2001” (Рівне)-ХФК “Надія” (Рівне) 4:3.
У півфіналі команда “Верес 2000” (Рівне) переконливо перемогла команду “Верес 2001” (Рівне) з рахунком 9:0, а юні вихованці лідера чемпіонату області серед дорослих, ОДЕК з Оржева, приймали наших земляків. Гімназисти продемонстрували хороший футбол і заслужено здобули перемогу з рахунком 3:1.
Фінальна частина турніру проходила на стадіоні “Авангард” у м. Рівне
У матчі за третє місце “Верес 2001” переміг ОДЕК в серії післяматчевих пенальті (основ­ний час 2:2). Але усі з нетерпінням чекали фінальної зустрічі, яка стала справжньою окрасою турніру. Рівненський “Верес 2000”, четверта команда України за підсумками турніру «Шкіряний м’яч» у 2014 р., приймала здолбунівських футболістів у якості фаворита турніру. Проте наші футболісти, продемонструвавши характер і волю до перемоги, ще раз довели, що заслужено вважаються одними з лідерів дитячого футболу Рівненщини у своїй віковій категорії. Поєдинок завершився в основний час з рахунком 2:2, і хоча у серії післяматчевих пенальті наші спортсмени поступилися з рахунком 5:4, усі залишилися задоволеними: тренери - від рівня гри футболістів, глядачі - від яскравої гри, спортсмени - від свята футболу.
Кращими гравцями турніру визнано: кращий воротар - Слободанюк Віталій (“Верес 2001”), кращий гравець - Гайдучик Микола (Здолбунівська гімназія).

Р. S. Декілька риторичних запитань:
Чому єдина дитяча футбольна команда району, яка бере участь у чемпіонатах ДЮФЛ області, не має жодної підтримки від місцевої влади?
Чому дитячі команди такого рівня у інших районах Рівненщини отримують харчування, а у нас - ні?
Чому участь команди в турнірах, забезпечення формою і м’ячами повністю лягає лише на плечі батьків та небайдужих спонсорів?
Чи можливе відродження славних традицій і авторитету футболу Здолбунівщини без підтримки дитячого футболу?
Юрій МЕЛЬНИК.

На фото: команда “Гімназія” (м. Здолбунів).

Comments are now closed for this entry