Шість місяців тому розпочався новий навчальний рік, а разом з ним стартував і новий спортивний сезон в Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту.
Вже в першій половині вересня для ліцеїстів було проведено спартакіаду, присвячену Дню фізичної кульури та спорту. Пройшла вона практично в один день, тому мала швидше ознайомлювальне значення, ніж, власне, спортивне.      Відразу ж після її закінчення розпочався футбольний турнір пам’яті воїна-інтернаціоналіста, випускника ліцею Петра Гродського. Впродовж двох місяців в післяурочний час визначали переможця кращі футболісти ліцею. Саме футбол і дав старт повноцінній спартакіаді ліцею, яка, розпочавшись в вересні, закінчилась нещодавно. Було визначено переможців в волейболі та баскетболі, гирьовому спорті та рукоборстві, шахах, шашках, настільному тенісі.
Не відставали від хлопців, а за азартом та жагою до перемоги навіть могли дати їм фору, і дівчата. Особливо цікавими для них виявились змагання з міні-футболу та армреслінгу – здавалося б, суто чоловічі види спорту.
     Після тривалих баталій всі переможці та призери були нагороджені грамотами та пам’ятними медалями, а по три кращих команди в загальному заліку в хлопців та дівчат отримали ще й солодкі призи – торти, соки. Переможцями ж стали група № 15 (класний керівник Бойко Л. Г. у хлопців) та група №1 (класний керівник Машлевська Т. П. у дівчат). 
Кращі спортсмени ліцею отримали змогу захищати його честь на більш представницьких змаганнях – обласній спартакіаді профтехосвіти. Нагадаю, що саме команда нашого ліцею достроково стала переможцем минулорічних змагань, впевнено обійшовши два десятки команд з м. Рівне та районних центрів області. В нинішньому сезоні позаду вже половина турнірної дистанції, і вже зараз ліцеїсти забезпечили як мінімум друге місце, зберігаючи знову непогані шанси і на повторення торішнього успіху. 
     Стало це можливим завдяки першим місцям з легкоатлетичного кросу і настільного тенісу, другим – з волейболу серед хлопців і боксу, та третім – в змаганнях з шахів. 
Попереду ще залишилось чотири види – баскетбол в хлопців та дівчат, міні-футбол та легка атлетика. Враховуючи, що в минулому році в цих видах спорту в нас було два перших та два других місця, можна спрогнозувати непоганий фінішний ривок команди ліцею.
Окрім цих змагань, які є, так би мовити, “обов’язковою програмою”, ліцеїсти беруть активну участь і в інших різноманітних змаганнях, де гартують свій характер та здобувають такий необхідний досвід. Варто згадати перемогу в “Богатирських розвагах” восени, третє місце тенісистів в обласних спортивних іграх товариства “Колос”, третє місце волейбольної команди ліцею в районному кубку У.Самчука, неодноразові призові місця в спартакіаді трудових колективів залізничної станції Здолбунів та участь кращих спортсменів ліцею в спартакіаді Львівської залізниці. 
     Але головною метою всіх цих змагань та заходів є звичайно ж не досягнення якихось високих спортивних результатів, не здобуття високих місць, а організація дозвілля учнів, залучення їх до занять спортом та ведення здорового способу життя.
Володимир КРАВЧУК,
керівник фізвиховання Здолбунівського ПЛЗТ.


Comments are now closed for this entry