У далекому 1965 році в СРСР газетою «Комсомольська правда» був заснований Всесоюзний дитячий турнір з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч». За роки існування турніру мільйони юних футболістів взяли в ньому участь, його школу пройшли багато відомих гравців.
У дев’яностих роках турнір не проводився. Відрод­ження змагань на всеукраїнському рівні відбулося у 1998 році за ініціативи Федора Шпига - президента Асоціації аматорського футболу України.
Головною метою та завданням «Шкіряного м’яча» є підвищення масовості дитячого футболу України, організація культурно-оздоровчої та виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров’я підлітків і залучення їх до систематичних занять спортом, виявлення талановитих футболістів, популяризація та розвиток футболу.


Змагання проводяться під егідою Федерації футболу України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України.
З 17 по 22 жовтня 2013 року на базі Здолбунівської ДЮСШ відбулися районні змагання на призи «Шкіряного м’яча» сезону 2013-2014 років у чотирьох вікових групах серед шкіл Здолбунівщини, переможцями яких стали:
- юнаки 2003 р. н. – команда Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1;
- юнаки 2002 р. н. – команда П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ст.;
- юнаки 2001 р. н. – команда Здолбунівської гімназії;
- юнаки 2000 р. н. – команда Здолбунівської гімназії.
Переможці турніру представлятимуть Здолбунівський район на 3 етапі змагань на призи клубу “Шкіряний м’яч“. Детальніше про цей турнір зокрема та про стан справ у футболі нашого району загалом читайте у наступному номері «Нового життя» в інтерв’ю з головою Федерації футболу Здолбунівщини Сергієм Миляном.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry