Відбувся обласний шаховий турнір пам’яті президента
Здолбунівської районної федерації шахів Олександра Ковальчука

 

Цей традиційний турнір проходив минулих суботи та неділі в спортивному залі міської гімназії. Сюди приїхали помірятись силами провідні шахісти Житомирської, Вінницької, Львівської, Хмельницької, Рівненської, Тернопільської областей, м. Києва. Свої вміння за шахівницями демонстрували 68 учасників змагань.
У ці ж дні був проведений і другий етап кубка області серед дітей 2000 року народження та молодших, у якому взяли участь 30 юних шахістів. Найбільш представницькими були команди Рівного, Здолбунова і Нетішина.

 


Перед початком турніру відбулося урочисте відкриття змагань. З вітальним словом до їх учасників звернувся син Олександра Ковальчука, президент Рівненської обласної федерації шахів Володимир, який, зокрема, відзначив, що його батько впродовж багатьох років був активним пропагандистом шахів, прилучав до цієї інтелектуальної гри молодь. Сьогодні більшість його вихованців є кандидатами у майстри спорту, першорозрядниками, які беруть участь у різних шахових змаганнях і стають призерами.
Тепле слово про О. Ковальчука сказав і головний суддя турніру Володимир Присяжнюк, який добре знав пана Олександра і часто спостерігав за його безкомпромісною боротьбою під час шахових турнірів.


А далі розгорілися шахові баталії. Найкраще почувалися за шахівницею спортсмени із Рівного, Тернопілля, Житомирщини, Хмельниччини. Не пасли задніх і здолбунівчани Анатолій Кирилюк, Петро Борисюк, Олег Прокопчук, Борис Макарець, Михайло Бедратий.
Варто відзначити і найстарішого учасника змагань Михайла Коломійчука. Йому виповнилося 87 років, та за шахівницею був, як юнак. До речі, починав він грати у шахи, виступати на різних турнірах і здобувати призи ще, як кажуть, “за Польщі”. До інтелектуальної гри здолбунівчанин залучає представників підростаючого покоління, і з його легкої руки стали першорозрядниками десятки юних шахістів.
Нагородження учасників турніру проводив Володимир Ковальчук. Він же щиро подякував спортсменам за вшанування пам’яті батька, за те, що виявили бажання взяти участь у традиційних шахових змаганнях.
У неділю, 26 травня, В. Ковальчук із шахістами П. Борисюком, А. Кирилюком побували на цвинтарі, де покоїться прах О. Ковальчука, і поклали на його могилу квіти.
Оксана ГУСАР,
студентка МЕГУ ім. академіка С. Дем’янчука.

На фото: Володимир КОВАЛЬЧУК поруч з портретом батька і переможцями турніру.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Comments are now closed for this entry