Спортивна гордість Здолбунівщини - Сергій Астахов,
майстер спорту міжнародного класу.

Цьогоріч виповнюється 115 років з часу заснування важкої атлетики в Україні. Урочисто відзначили поважну річницю і здолбунівські шанувальники цього виду спорту.
Спортивна школа важкої атлетики відкрилась у нашому місті у 1981 р. на базі Здолбунівської ДЮСШ спортивного товариства «Колос», тренером якої став заслужений тренер України, майстер спорту Володимир Григорович Гордійчук. За 29 років він підготував 5 майстрів спорту міжнародного класу, 5 чемпіонів Європи, 1 чемпіона світу серед юніорів та 16 майстрів спорту.
Вихованцем В. Г. Гордійчука є відомий важкоатлет Сергій Астахов, який вперше в історії важкої атлетики України виконав норматив майстра спорту у 14 років, за час тренувань побив 18 рекордів для юнаків.


Інша знаменитість, для якої здолбунівська школа важкої атлетики стала трампліном до спортивних вершин, - Юрій Воскобойников. Він встановив 10 юніорських рекордів у ваговій категорії до 100 кг. У 1990 р. наш земляк представляв Україну на першості світу та Європи, де став чемпіоном.
Вихованка школи Наталія Драбчук вперше в історії Здолбунівщини стала чемпіонкою Європи серед дівчат.
Також наші важкоатлети виступали і на Олімпійських іграх. У Сіднеї честь України захищав здолбунівчанин, майстер спорту міжнародного класу Андрій Демчук, а в Афінах - двоє наших земляків, майстри спорту міжнародного класу Анатолій Мушик та Микола Гордійчук.
Цим важкоатлетам росте достойна зміна: майстер спорту Роман Василевський, який на чемпіонаті світу у Таїланді посів 5 місце, Сергій Смочек - чемпіон України серед юнаків, а також Михайло Нестерчук, Дмитро Марчук, Вадим Свирид.
Прикладом для юних важкоатлетів є їх тренер
В. Г. Гордійчук. Нещодавно він виступав на чемпіонаті світу серед ветеранів, де виборов бронзову медаль. Цього року на святкуванні з нагоди річниці заснування важкої атлетики в Україні президент федерації важкої атлетики України вручив Володимиру Григоровичу подяку за вагомий внесок у розвиток національного спорту, успіхи у вихованні юних атлетів.
Роман МИРОНЧУК,
 студент МЕГУ.

 

Comments are now closed for this entry