Про те, що лелека може приносити не тільки одне дитя, а двоє і навіть троє, добре знають на Рівненщині. Торік у 157 сім'ях жителів краю народились двійнята, а у 2 — трійнята. Загалом в Україні у 2009 р. з'явились на світ 4851 двійня, 75 трієнь, а також було зареєстровано 1 випадок народження 4 близнюків (3 хлопчиків і 1 дівчинки в АР Крим).
За сім місяців цього року в нашій області зареєстровано 100 пар двійнят (92 хлопчики і 108 дівчаток) та 3 трійні (95 хлопчиків і 4 дівчинки). Серед мам, які у цей період народили 2 дітей, 15 — рівнянки, 10 — костопільчанки, по 9 — жительки Володимирецького, Рівненського і Сарненського районів, 7 — Березнівського, по 5 — Зарічненського, Рокитнівського районів та м. Кузнецовська, по 4 — Дубенського, Корецького і Острозького районів, по 3 — мешканки Гощанського, Здолбунівського та Млинівського районів, по 2 — Дубровицького району і м. Дубно, а також 1 жителька Радивилівщини.
Поповнення одразу двома дітьми відбулось у 33 сім'ях, де чекали на первістка. У 65 родинах вже було по 1 дитині, в 55 — по 2, в 53 мали по 3, 5, 7 і більше діток.
Більшість малюків ростуть і виховуються у повних сім'ях. Проте 5 пар двійнят народилося у одиноких матерів, або у батьків, шлюб котрих не зареєстровано.
Найчастіше двійнята народжувались у матерів віком до 20 років (12 мам). Наймолодшими серед них були жінки до 18 років — у Володимирецькому, Корецькому, три 19-річні мами у Дубровицькому (2) та Острозькому (1) і дві 20-річні у Березнівському та Дубровицькому районах.
Трійнятами поповнились родини на Демидівщині, Рокитнівщині і Сарненщині.
Олена ЗАЙКО,
головний спеціаліст-економіст
відділу статистики населення
ГУС в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry