На державній службі в установах області торік перебувало 9,6 тисячі осіб, або 4,1% зайнятих на статистично великих та середніх підприємствах (обстеженню не підлягали СБУ, МВС, МО, податкова адміністрація, митна служба).
Із загальної кількості зайнятих на державній службі 7,1 тисячі осіб – державні службовці та 2,6 тисячі – посадові особи органів місцевого самоврядування. Серед державних службовців більше чверті (2 тисячі осіб) - керівники, майже три чверті (5,1 тисячі осіб) – спеціалісти.
Більше половини керівників мали шосту категорію посад; переважна більшість спеціалістів – шосту та сьому категорії.
Як і в попередні роки, жінок на державній службі у три рази більше, ніж чоловіків. Вони значно переважають як серед спеціалістів (79%), так і серед керівників (63%). Проте, із 34 керівників 1-3 категорій посад лише 4 жінки.
Державна служба є привабливою для молоді: майже половина державних службовців – особи віком до 35 років.
Середній рівень оплати праці державних службовців торік становив 2300 грн., що на 777 грн. більше, ніж по економіці області (1523 грн.). Темп приросту оплати праці торік порівняно з попереднім роком (49%) значно вищий за середньообласний показник (34%).
Серед 2,6 тисячі посадових осіб місцевого самоврядування 1,5 тисячі - спеціалісти та 1,1 тисячі – керівники. Найбільш чисельною залишалася п’ята категорія посад керівників та сьома категорія посад спеціалістів.
Як і в попередні роки, жінок серед посадових осіб місцевого самоврядування в 2,4 рази більше, ніж чоловіків. Серед спеціалістів шостої та сьомої категорій посад жінок у 4,4 рази більше.
Середній рівень оплати праці за минулий рік зріс на 38% і становив 2286 грн., що на 763 грн. більше, ніж в середньому по області (1523 грн.).
Лариса МЕЛЬНИК,
начальник управління статистики праці Головного управління
статистики у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry