За дев’ять місяців цього року в Здолбунівському районі зареєстровано 724 випадки смертей, на 40 менше, ніж за такий же період торік. У міських поселеннях померла 321 особа, в сільських – 403. Серед загальної кількості померлих – 7 дітей віком до одного року.
Основними причинами смерті населення району за цей період залишаються хвороби системи кровообігу, від них померло 536 осіб, новоутворення – 75 осіб, зовнішні причини захворюваності та смертності – 33 особи.
Смертність населення від новоутворень посідає друге місце: 45 чоловіків та 36 жінок. З цих причин помер кожен десятий житель із загальної кількості померлих у районі. Кожен другий чоловік та кожна третя жінка померли від злоякісних новоутворень у працездатному віці (чоловіки - 16-59 років, жінки – 16-54 роки).
Головне місце серед локалізацій раку у чоловіків посідають новоутворення бронхів та легенів, шлунку, ободової та прямої кишки і меншою мірою кісток та шкіри; у структурі смертності жінок рак органів дихання відіграє меншу роль, а на передній план виходять злоякісні новоутворення органів травлення, молочної залози та жіночих статевих органів.
Світлана СИДОРЧУК,
головний спеціаліст-економіст відділу статистики
населення ГУС у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry