Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,5 %. Найбільше, на 15,4 %, подорожчали яйця. На 8,7-0,6 % зросли ціни на маргарин та інші рослинні жири, сало, свинину, цукор, кондитерські вироби з борошна, макаронні вироби, молоко, безалкогольні напої, продукти переробки зернових, м’ясо яловиче, рис, сир і м’який сир, масло, хліб, кондитерські вироби з цук­ру, сметану. Водночас суттєво, на 22,8 % подешевшали овочі, у т. ч. цибуля - на 50,4 %, перець - на 49,1 %, морква - на 41,1 %, помідори - на 36,8 %, картопля - на 22,5 %. На 3,8-0,7 % знизились ціни на фрукти, рибу та продукти з неї, кисломолочну продукцію, м’ясо птиці.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2 % відбулося за рахунок підвищення плати за гарячу воду на 1,7 %, утримання та ремонт житла на 0,7 %.
Предмети домашнього вжитку стали дорожчими на 1,4 %, у т. ч. домашній текстиль - на 2,3 %, побутова техніка - на 1,4 %, меблі та предмети обстановки, килими та інші види покриття - на 0,9 %.
Подорожчання у сфері охорони здоров’я на 0,6 % насамперед зумовлене зростанням цін на стоматологічні послуги на 2,5 %, амбулаторні послуги на
1,4 % та фармацевтичну продукцію на 0,7 %.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,7 % пов’язане в основному зі зростанням вартості обслуговування та ремонту власних транспортних засобів на 9,5 %, перевезень залізничним пасажирським транспортом на 7,5 %, запасних частин і аксесуарів на 6,5 %, палива та мастил на 4,3 %.
Головне управління статистики
у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry