Лікар УЗД Марія Іванівна ДОБРОВОЛЬСЬКА
проводить обстеження печінки пацієнтці.

Учора, 26 липня, у Здолбунівській центральній районній лікарні відбулась акція «День відкритих дверей». Приурочили її до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, який відзначають 28 липня. Тож усі заходи упродовж акції були пов’язані саме з цією тематикою.

Забір крові для аналізу здійснює процедурна медична сестра
Любов Анатоліївна ПЕЧЕНЮК.

 

Проблема боротьби з гепатитами нині дуже актуальна як для нашої області в цілому, так і для Здолбунівщини зокрема. Як інформують в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА, в області нині проживає понад 11 тисяч хворих з хронічними гепатитами, з них 1251 пацієнт має цироз печінки. Від цієї недуги торік на Рівненщині померло 269 людей.


- На Здолбунівщині вперше хворого на гепатит С було поставлено на облік у 2006 році. На сьогодні в районі на обліку маємо 157 осіб-носіїв вірусного гепатиту С і 30 - вірусного гепатиту В. За шість місяців 2018-го на Здолбунівщині від цирозу печінки померло 10 осіб. Прикро, що через гепатити гинуть люди працездатного віку, - зазначає головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Олегович Сухляк. - Загалом серед причин смертності гепатити на другому місці після серцево-судинних захворювань. Статистика невтішна ще й тому, що кількість уражених вірусними гепатитами прогресує. Між тим, далеко не всі жителі району обізнані, наскільки важливо вчасно виявити це складне захворювання, як йому запобігти і як з ним боротися.

Під час конференції.

 


Отож, організовуючи «День відкритих дверей», здолбунівські медики насамперед прагнули привернути увагу громадськості до проблеми боротьби з гепатитами, наголосити, що діагностувати ці захворювання потрібно вчасно, а крім того, надати людям можливість це зробити безкоштовно.
Отож, від самого ранку усі, хто зголосився і прийшов до Здолбунівської ЦРЛ на «День відкритих дверей», мали змогу здати кров для аналізу на гепатит. І станом на 9-ту ранку цим скористалося вже 16 осіб. За словами Владислава Сухляка, для виконання цих досліджень в лабораторії медичного закладу застосовували імуноферментний метод та використовували спеціальний аналізатор - обладнання, яке придбали для лікарні півтора роки тому за кошти місцевих бюджетів.
Не менше було й тих, хто того дня проходив ультра­звукове обстеження печінки. Для цього використовували обидва наявні у центральній районній лікарні апарати УЗД. З пацієнтами при цьому працювали лікарі Тетяна Олександрівна Косяк та Марія Іванівна Добровольська.
Також пацієнтам, які долучилися до участі в акції, запропонували можливість проконсультуватися з приводу захворювань печінки у досвідчених лікарів відповідного профілю.
А для медиків організували конференцію. Спікери - завідувачка Рівненського обласного лікувально-діаг­ностичного гепатологічного центру, кандидат медичних наук Галина Андріївна Мартинюк та завідуюча інфекційним відділенням Здолбунівської ЦРЛ Людмила Миколаївна Ткачук - інформували присутніх не лише про наявну в області ситуацію щодо захворюваності на гепатити, а й про методи виявлення та лікування останніх, їх класифікацію, а також шляхи профілактики. До слова, послухати лекцію мог­ли теж усі, хто виявив таке бажання.
Акція «День відкритих дверей» у Здолбунівській центральній районній лікарні проводилась уперше і мала відгук у наших краян. Тож сподіваємось, що місцеві медики проводитимуть подібні заходи й надалі.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити