“Здоров’я – це нічого, але без здоров’я все – ніщо”. Цей афоризм дійшов до нас із давніх часів і коментарів не потребує. Але ось ще одне класичне визначення: “Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад”.
Здорова людина життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, та повністю реалізує свої фізичні і розумові здібності. А спосіб життя – це чинник здоров’я, який майже цілком залежить від самої людини, тому своє життя вона може як покращувати, так і псувати.
Якщо ти молодий, завзятий, кмітливий, сповнений сил та енергії, то, певно, маєш багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє. Щодня ти пізнаєш світ і розкриваєш світу себе. Ти хочеш усе осягнути, все зрозуміти і щоб розуміли тебе. Ти прагнеш випробувати себе і свої сили, відбутися як людина й особистість, мрієш про успіх, кохання і щастя. Ти рухаєшся вперед, наближаючи власне майбутнє. Але вже сьогодні своє майбутнє ти тримаєш у своїх руках, і лише ти сам відповідальний за нього. Вже від тебе теперішнього, від твоїх сьогоднішніх рішень залежить те, яким ти будеш завтра і в майбутньому.
З кожним роком все більше свідомої, прогресивної молоді обирає здоровий спосіб життя, спрямовуючи зусилля на збереження і зміцнення здоров’я. Адже саме воно – той чарівний ключ, що відкриває можливість чогось досягти, реалізувати і розвинути себе.  
Звичайно, зараз ти хочеш насолоджуватися життям і не відставати від моди. Але мода – це більше, ніж музика, зачіска й “прикид”, це – стиль життя. Ти – людина нового тисячоліття, а нове сьогодення несе нову моду. Хирляві зеленошкірі створіння, що випускають клуби диму й пари перегару, - неактуальний еталон краси для молоді нового часу. Сучасна мода одна – здоров’я. Бути здоровим – модно, красиво, стильно. По-справжньому сучасний еталон краси – людина, яка обрала і провадить здоровий спосіб життя.
Оксана ГЕРАСИМЧУК,
практичний психолог Кунинської ЗОШ І-ІІ ст.Comments are now closed for this entry