Мільйони людей вдячні за своє життя саме донорам, які добровільно
і без жодної винагороди допомагають у страшну годину іншим

Біда, зазвичай, приходить незвано, незважаючи ні на соціальний статус, ні на рівень достатку людини. Сьогодні, маючи кошти, можна придбати донорську кров, але...
Серед людей, які приходять в пункт переливання крові, щоб стати донорами, вкрай рідко можна зустріти когось на вишуканій машині, та як часто їх можна зустріти купуючими кров. Хто ж здає нам ту краплину такої дешевої для донора і, водночас, настільки безцінної при гострій потребі крові для порятунку життя?


Даруючі кров - люди зі щирими душами і великим бажанням комусь допомогти. Благородство їх безмежне. В останні роки найчастіше стають донорами родичі і знайомі хворих, які потребують донорської крові. Звичайно ж, цього замало, щоб створити достатні запаси крові та її компонентів.
Проблема ця в нашій країні дуже гостра. Причин, які негативно впливають на розвиток донорства багато: скрутне економічне становище, несприятлива екологічна обстановка, демографічні проблеми, зокрема, від'їзд за кордон на роботу молодих здорових людей - потенційних донорів. Звичайно, має усе це вплив і на ситуацію з донорством у нашому районі. Та завдяки правильно організованій роботі головного лікаря центральної районної лікарні І. Я. Зими та ефективній праці завідуючих відділеннями цього медзакладу, які виконують планові завдання з підготовки донорських кадрів, план здачі крові по району виконано на 100 %.
Потенційним донорам буде цікавою наступна інформація: нині прийнято ряд пільг, якими може користуватись донор, що здав в загальному 16 літрів крові. Цим людям присвоюється звання «Почесний донор України». При виході на пенсію за віком їм виплачується надбавка до пенсії в розмірі 20 %. Почесні донори України також мають право на безоплатне, позачергове зубопротезування, придбання ліків із
50 % знижкою їх вартості (за рецептами лікарів), на безоплатне забезпечення донорською кров'ю і першочергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Сьогодні хочу щиро подякувати людям, для яких здача крові - це прояв допомоги тим, хто потрапив у біду. Серед активних донорів, які протягом 2009-2011 рр. здали 5 і більше разів кров, Олександр Михайлович Вдовиченко, 1982 р. н., (6 разів), працівник локомотивного депо Юхим Григорович Король, 1967 р. н., (5 разів), працівник КП “Здолбунівводоканал” Віталій Анатолійович Огородник, 1967 р. н., (5 разів), працівник КП “Здолбунівкомуненергія” Михайло Миколайович Кардаш, 1989 р. н., (5 разів).
Не будьте байдужими. Якщо Ви здоровий(ва) і прагнете бути потрібним (ною) - приходьте і станьте донором!
Марія БЄЛІКОВА,
голова Здолбунівської
РО Товариства Червоного
Хреста України. 

 

Comments are now closed for this entry