Засоби масової інформації України повідомляють про продовження поширення епідемії сезонного та каліфорнійського грипу. Дванадцять областей центру та сходу держави перевищили епідемічний поріг захворюваності, а Рівненщина його досягла.
Через два тижні після відміни карантину і в Здолбунівському районі збільшилась кількість захворілих на грип та ГРВІ. За станом на 21 грудня ц. р. захворіло на грип та ГРВІ 3350 чоловік, з яких за останню добу – 133. Серед захворілих у 259 діагностовано вірусну пневмонію. Майже 45 % захворілих складають діти до 18 років. В Україні за останні 1,5 місяця від грипу та його ускладнень померло понад 500 чоловік. На жаль, з цієї причини померло і троє жителів нашого району. Серед них - одна породілля, яка захворіла на грип під час вагітності. Відомо, що найбільш уразливими є діти та молодь.
Як же уберегтися від грипу та його ускладнень? Поруч із традиційними засобами захисту, якими є маски та респіратори, найефективніший спосіб – вакцинація. Щороку проводиться вакцинація від сезонного грипу, але вона не може захистити від каліфорнійського, типу А (Н1N1). В даний час в Україні проходять реєстрацію вакцини канадського, французького та російського виробництва. ВООЗ безкоштовно передала 2 млн. доз. Вакцина використовуватиметься у 2-х формах: ін’єкційній, яка містить інактивований вірус грипу, та аерозольній, яка містить ослаблений вірус, що не може викликати захворювання. Аерозольна форма зручна для щеплення дітей.
Які категорії людей в першу чергу підлягають вакцинації? Таких є 5. Перша – вагітні жінки, у яких у зв’язку із зниженим імунітетом у 6 разів збільшується ризик розвитку важкого грипу. Друга – ті, хто доглядають за дітьми до 6-місячного віку через підвищений ризик розвитку важкого грипу та його ускладнень. Третя – молоді люди від 6 місяців до 24 років. Четверта – медичні працівники. І остання – дорослі у віці від 25 до 64 років, які страждають астмою та хронічними обструктивними захворюваннями легень. Паралельно із проведенням щеплень від каліфорнійського можна щепитись і від сезонного грипу.
На сьогоднішній день у світі проведено декілька десятків мільйонів щеплень від каліфорнійського грипу і зареєстровані лише поодинокі ускладнення. Як правило, вакцинація переноситься добре і лише у 10-15% людей можливі місцеві реакції у вигляді почервоніння та припухлості, що самостійно проходять без лікування. Щеплення повинні проводитись лише після попереднього огляду лікарем та відсутності протипоказів.
Тому ми запевняємо, що вакцинація є найбільш ефективним способом захисту від хвороби. Перш ніж відмовитись від щеплення, кожен має усвідомити, на яку небезпеку наражає себе та оточуючих.
Іван ЗИМА,
головний лікар Здолбунівської ЦРЛ.
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар району.

Comments are now closed for this entry