Береженого і Бог береже – застерігає народна мудрість і до неї варто прислухатися. Спалах інфекційних хвороб, зокрема кору, який призвів як до тяжких ускладнень, так і до летальних випадків – це ще один урок для тих, хто думає, що його дітей якось пронесе. Усього впродовж 16-ти тижнів 2018 року на кір захворіли 11 720 осіб — 4564 дорослих і 7156 дітей. З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.


Саме життя показує, що ті діти й дорослі, котрі були від кору щеплені, хворобу перенесли легше, або й зовсім на неї не захворіли. Натомість ті, котрі не імунізовані, мали важкий перебіг захворювання. Всі померлі від кору також були не вакциновані.
В останній декаді квітня в усьому світі, і в Україні зокрема, медики проводили Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він проходив під гаслом: «Наш спільний захист «Вакцини працюють». Це заклик до людей на всіх рівнях — робити більше для охоплення імунізацією, щоб убезпечити кожного з нас від важких інфекційних хвороб. Для цього уряд має вкладати кошти, активісти мають пропагувати вакцини, а звичайні люди мають знати, що альтернативи вакцинації просто не існує, тож треба подбати про імунізацію членів своєї родини.
В Україні з метою попередження інфекційних захворювань проводиться імунізація населення проти десяти інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільній інфекції. Для порівняння, у США імунізація проводиться проти 16-ти інфекцій, у Швейцарії – 14, Германії та Австрії – 13. Усі щеплення, внесені в Національний календар щеплень в Україні, є безкоштовними.
Планова імунізація дає кожній дитині шанс на здорове життя із самого народження. Уперше за останні 7 років в Україні наявна достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують. Тож лікарі закликають не чекати спалахів будь-яких інших інфекцій, а проводити планову вакцинацію згідно з Календарем щеплень. У разі відмови від профілактичних щеплень батьки повинні усвідомлювати, що вони ризикують здоров’ям і життям своєї дитини та позбавляють її законних прав на захист від небезпечних інфекційних захворювань, які можна попередити засобами специфічної профілактики.
Здолбунівське районне
лабораторне відділення
Рівненського міжрайонного
відділу ДУ «Рівненський
ОЛЦ МОЗ України».

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити