На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 р. № 1152 “Про запобігання поширенню грипу типу А/H1N1(Каліфорнія) і гострих респіраторних захворювань серед населення” та відповідних розпоряджень ОДА й РДА спеціалістами райсанепідемстанції з початку введення протиепідемічного режиму в районі здійснюється постійний контроль за виконанням на об’єктах нагляду заходів щодо попередження поширення захворювання населення району на грип та ГРВІ.
Перевірки станом на 10.11.09 р. здійснено в 49 закладах торгівлі, на 3 ринках, в 13 аптеках, в 4 перукарнях, в школі-інтернаті сел. Мізоч, на 9 промислових підприємствах, в міському, районному будинках культури, будинку культури ВАТ "Волинь-Цемент", на автостанції та на 3-х маршрутах районного сполучення, у ряді лікувально-профілактичних закладів району. В результаті перевірок встановлено, що не всі керівники, підприємці та продавці усвідомлюють необхідність суворого дотримання протиепідемічного режиму. Так, складено 24 протоколи про порушення санітарних норм, винесено 6 постанов про тимчасове призупинення експлуатації окремих закладів.
Для інформування широких верств населення району щодо поведінки в умовах поширення грипу підготовлено листівку-пам’ятку, яка надається під час перевірок та розміщена на дошках оголошень.
Створено районний штаб з подолання пандемії каліфорнійського грипу, постійно (щоденно) в телефонному режимі та на засіданнях районної протиепідемічної комісії РДА здійснюється взаємообмін інформацією з ЦРЛ про стан захворюваності в районі на грип та ГРВІ.
Хочу ще раз застерегти жителів нашого району. Не потрібно впадати в крайнощі, скуповуючи в аптеках ліки з власної ініціативи, без лікарського призначення! Зайві нервування, тривога і паніка тільки шкодять організму, знижуючи імунітет. Але й нехтувати обов’язковими заходами безпеки не варто. Носіння медичних масок в місцях скупчення людей, додаткове миття рук, прибирання приміщень і їх провітрювання вбережуть вас від зараження грипом та ГРВІ. Народне прислів’я навчає, що береженого і Бог береже!
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар Здолбунівського району.


* * *
Як повідомив заступник головного лікаря ЦРЛ О. Я. Сумко, станом на 13 годину 10 листопада ц. р. в районі зареєстровано 1454 хворих на ГРВІ та грип (в т. ч. 542 дітей до 18 років), з них на грип - 79 чоловік.
За останню добу за медичною допомогою звернулося 130 осіб, що дещо більше, ніж за попередні 3-4 доби, коли реєструвалося 85-98 звернень.
На лікуванні у стаціонарному відділенні перебувають 70 хворих.
Стався один летальний випадок - від пневмонії померла 25-річна жінка.

Comments are now closed for this entry