В районі, починаючи з 1992 року, як і в області, і по всій Україні, спостерігається різке підвищення захворюваності на туберкульоз. Найбільша ураженість спостерігається в працездатній віковій групі - 25-49 років.      Туберкульоз - це інфекційна хвороба, яка викликається збудником - паличкою Коха, характеризується довготривалим перебігом. Туберкульозна паличка дуже поширена в природі і напрочуд стійка до дії факторів зовнішнього середовища. Основним джерелом розповсюдження інфекції є хворі відкритою формою туберкульозу. Захворювання легень можуть починатися непомітно, без будь-яких симптомів.
     Туберкульозом інфікуються та хворіють всі категорії населення: новонароджені, діти, молоді та літні люди. Захворілі здебільшого не надають значення нездужанню, появі втоми, загальної слабкості, незначному підвищенню температури, незначній задишці при фізичному навантаженні, які часто є ознаками серйозної хвороби. А такий непомітний перебіг в ряді випадків призводить до занедбаних форм хвороби, що нелегко піддаються лікуванню і призводять до інвалідності та смерті. Особливо велика захворюваність серед осіб, які хворіють цукровим діабетом, виразковою хворобою шлунка та 12-ти палої кишки, хронічним бронхітом, а також серед осіб, що зловживають алкоголем та наркотиками.
     Необхідно пам’ятати, що тільки діагностовані на ранніх стадіях хвороби піддаються лікуванню.
Лікування занедбаних форм туберкульозу дуже дороговартісне. До того ж хворі деструктивним туберкульозом є джерелом зараження здорових людей.
     Найкращим методом раннього розпізнавання туберкульозу та інших захворювань органів дихання є флюорографія. Флюорографічне обстеження проводиться, починаючи з 15-річного віку, всім категорія населення. Воно не шкідливе для здоров’я і допомагає виявляти захворювання на ранніх стадіях, а значить, найшвидше позбутися його.
     Флюорографічні установки постійно працюють в центральній районній лікарні, в Мізоцькій районній лікарні. Крім того, в населених пунктах району періодично працюють пересувні флюороустановки обласного тубдиспансеру. Обстеження проводиться безкоштовно.
     Профілактика туберкульозу у дітей починається на 3-5 день їх життя - вводиться підшкірно протитуберкульозна вакцина. В 7 та в 14 років дітям повторно проводиться щеплення, яке надійно оберігає від захворювання на туберкульоз.
     З метою виявлення інфікованості дітей туберкульозом щорічно, починаючи з першого року життя, їм ставиться проба Манту. При виявленні інфікованості цією недугою дитині своєчасно призначається профілактичне лікування.
     Медичні працівники запрошують всіх мешканців району перевірити стан свого здоров’я.
Ніна КЛИМОВИЧ, 
районний фтизіатр.


Comments are now closed for this entry