У неділю, 15 червня, - День медичного працівника. Своє професійне свято медики Здолбунівщини зустрічають з певними здобутками.
Здоров’я - це найдорожчий скарб кожної людини і велика суспільна цінність. Про її збереження дбають держава, медичні працівники, повинні турбуватися і самі громадяни. Адже, як каже народна мудрість: «Про що дбаєш - те й маєш».
Медичні працівники району, реалізуючи державну політику у сфері охорони здоров’я, спрямовують свої зусилля на підвищення рівня здоров’я, поліпшення якості життя і збереження генофонду українського народу, на стимулювання народжуваності і зниження смертності, на захист інвалідів та людей похилого віку.
На сьогодні у Здолбунівському районі діє мережа лікувально-профілактичних установ, яка налічує 41 медичний заклад, а це - центральна районна лікарня, районна стоматполіклініка, оздоровчий лікарський пункт на ПАТ «Волинь-Цемент», РЦПМД, до складу якого входять 11 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 27 фельдшерсько-акушерських пунктів. Загальна кількість стаціонарних ліжок становить 250. У закладах охорони здоров’я працює 123 лікарі. Кадрове забезпечення медичними працівниками оптимально задовольняє потребу населення району у наданні медичної допомоги.


І все ж основними заходами у реалізації поставлених перед нами завдань були і залишаються удосконалення системи управління галуззю; оптимізація розвитку мережі; підвищення якості та доступності медичної допомоги; збереження й зміцнення репродуктивного здоров’я населення; підвищення якості профілактичних оглядів; втілення в життя відповідних цільових програм; забезпечення належного санітарно-епідеміо­логічного режиму; підвищення уваги до боротьби з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією; попередження захворювань та інвалідності; забезпечення населення ліками; створення умов для надання висококваліфікованої меддопомоги, формування здорового способу життя, підвищення якості підготовки кадрів.
Більшість лікарів та середніх медичних працівників району атестовані і мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. Всі медичні заклади акредитовані, більшості з них присвоєна перша, а центральній районній лікарні - вища категорія.
Щорічно в стаціонарах району оздоровлюється понад 12 тисяч хворих, до фахівців амбулаторно-поліклінічних закладів звертається більше 550 тис. хворих, понад 60 тис. пацієнтів обслуговується лікарями вдома.
Медична спільнота Здолбунівщини пишається тим, що у її лавах працюють лікарі О. В. Ясен, І. Г. Матиюк, Г. Д. Вихованець, В. В. Варварук, А. Б. Шевчук, Г. С. Решетняк,
Л. Б. Мацьоха, медичні медсестри Т. В. Лук’янчук, Л. М. Гайналій, О. В. Зезулько, Г. В. Грицан, Л. В. Прокопчук, О. В. Петрушина, Н. А. Повстанська, М. Т. Козак, лаборант
Л. Д. Соловйова, молодші медичні сестри Н. М. Синицька, Л. П. Се­редюк, С. В. Романюк, Н. В. Ковальчук.
Шановні колеги! Прийміть сердечну вдячність за вашу самовіддану працю, врятовані життя і здоров’я тисяч наших співгромадян, за віру й надію, які ви даруєте людям. Ваші відповідальність, мужність та самопожертва гідні високого визнання з боку держави та суспільства.
Зі святом вас! Нехай праця на благо українського народу приносить тільки задоволення, а кожен день вашого життя наповнюється людськими радощами, щастям і любов’ю.
Владислав СУХЛЯК,
головний лікар Здолбунівської
центральної районної лікарні.

Comments are now closed for this entry