Кожен з нетерпінням чекає на відпустку, покладаючи на неї великі надії щодо відпочинку та оздоровлення. На жаль, не завжди надії ці справджуються. Досить часто люди повертаються з відпустки хворими і витрачають чимало часу на відновлення свого здоров’я. Щоб цього не сталося, потрібно врахувати деякі нюанси.

 

Спека. Аби вберегти своє здоров’я від негативного впливу спекотної погоди, медики радять збільшити вживання рідини впродовж дня (не менше 2-3 л на добу). Люди похилого віку повинні часто пити воду, не очікуючи на відчуття спраги. Уважніше потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно.
Також медики радять уникати влітку вживання алкоголю, особливо «важких» алкогольних напоїв.
Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, коли сонце перебуває у найактивнішій фазі (з 12.00 до 16.00).
У період літньої спеки ваш одяг має бути з легких натуральних тканин і не тісним. Не варто забувати й про головні убори.
Крім того, у спекотні періоди необхідно дещо знизити звичну фізичну активність.


Здорове харчування. Основні його постулати під час літнього періоду: безпечність продуктів харчування, збалансованість раціону та дотримання достатнього питного режиму.
Щоб застерегти себе від кишкових отруєнь та токсикоінфекцій, потрібно дотримуватись таких правил:
забезпечте чистоту всього, що має відношення до їжі і напоїв;
створіть належні умови зберігання продуктів: ретельно відокремлюйте готові продукти харчування від сирих;
убезпечте їжу і напої від впливу комах і гризунів;
піддавайте м’ясо та рибу ретельній термообробці;
споживайте лише свіжі, без ознак псування овочі, фрукти та молочні продукти;
не купуйте продукти харчування, а тим більше готові страви, у місцях стихійної торгівлі.
Засмага. Усі погані наслідки, які сонце (як природнє, так і штучне - в солярії) може спричинити для нашої шкіри, лікарі об’єднують назвою «фотодерматози» - всього близько 30 за­хворювань. Найпоширеніші з них - сонячні опіки, алергія на сонце, проявом якої є висипання на шкірі. Можна дістати й старече лентіго (пігментні плямки у вигляді ластовиння, тільки більші за розміром), сонячний кератоз (шерхлість поверхні шкіри) чи меланому (злоякісну пухлину). І навіть якщо ви легко і добре засмагаєте, ніколи не обгораєте, це ще не означає, що вашій шкірі спілкування з сонцем нічим не загрожує. Бо сумарна доза випромінювання згодом обов’язково себе проявить.
Звичайно, це не означає, що все літо треба провести у тіні. Адже, якщо людина не буває на сонці, у неї припиняється утворення вітаміну D, знижується фосфорно-кальцієвий обмін, слабшає імунітет. Тому потрібна, як кажуть, золота середина — достатньо 10-15 хв. опромінення сонцем на день. А от засмагати в соляріях медики взагалі не радять.
Відпочинок далеко від дому. Пам’ятайте, що будь-яка поїздка - це стрес. Тому перед мандрівкою відвідайте лікаря, щоб упевнитися, що з вами нині все гаразд та визначити основні напрями оздоровлення організму.
Крім того, якщо ви плануєте відпочинок в «екзотичній» країні, поцікавтеся заздалегідь, чи не потрібно вам вакцинуватися від «екзотичних» інфекцій, щоб згодом не лікуватися від них протягом усього життя.
За матеріалами
на Інтернет-сайті
МОЗ України.

Comments are now closed for this entry