МІФ 1. На туберкульоз хворіють тільки бідні або малозабезпечені люди.
     Правда – високий темп життя, постійний «брак часу», нерегулярне і незбалансоване харчування – це все стресові моменти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють появі та розвитку захворювання.      МІФ 2. Туберкульозом можна заразитися тільки від хворої людини, яка виділяє паличку туберкульозу.
     Правда – заразитися можна і від хворої тварини (під час догляду за твариною або споживаючи від хворих тварин м‘ясо, молоко, сметану, масло, сир, кисломолочні продукти). Крім того, мікобактерії туберкульозу украй стійкі до холоду, тепла, вологи і світла: у вуличному пилі палички Коха зберігаються протягом трьох місяців (стільки ж вони можуть залишатися живими на сторінках книжок), у воді мікобактерії зберігаються протягом 150 днів, у молоці і молочних продуктах – 8-10 місяців, у річковій воді живуть до 5 місяців, у ґрунті – один-два місяця, на пасовищах – понад рік. При температурі 23 градуса палички Коха зберігають життєздатність впродовж семи років, але прямі сонячні промені вбивають їх протягом 2-6 годин, при нагріванні до температури вище +85 градусів мікобактерії гинуть через півгодини.
     МІФ 3. Якщо в організм потрапила туберкульозна паличка, то людина обов‘язково захворіє на туберкульоз.
     Правда – зі 100 осіб, заражених туберкульозною паличкою, захворює лише п‘ять, решта живуть із нею – їхня імунна система протягом тривалого часу тримає ситуацію під контролем.
     МІФ 4. Туберкульоз – це вирок.
     Правда – існують ефективні ліки проти інфекції, хоча в той же час нині з‘явилися нові, стійкі до ліків форми.
     МІФ 5. Туберкульозом у людини вражаються тільки легені.
     Правда – інфекція вражає всі органи і тканини людини: очі, кістки, шкіру, сечостатеву систему, кишечник, головний мозок.
     МІФ 6. Українці постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, тому рентген-обстеження їм шкідливі.
     Правда – туберкульоз може протікати без явних клінічних симптомів, і початкові стадії його можна виявити лише при своєчасному рентгенологічному обстеженні.
     МІФ 7. Туберкульоз можна вилікувати народними засобами і свіжим повітрям.
     Правда – хіміотерапію народною медициною замінити не можна, її рецепти можна використовувати як додаткові засоби, заздалегідь порадившись з лікарями. 

Comments are now closed for this entry