Кір - одна з найпоширеніших інфекційних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Віднедавна ця недуга активно поширюється Україною.
У Рівненській області за січень 2012 року було зареєстровано 140 випадків захворювання кором. Серед цих захворілих 89 - особи віком до 18 років. У нашому районі цього року зафіксовано вже 4 випадки кору.
Виявити кір на перших стадіях дуже складно, адже починається хвороба з таких же симптомів, як і ГРВІ: нежитю, кашлю, почервоніння очей і високої температури. А пізніше у хворого з'являється висип на тілі: спочатку на обличчі, на другий день - на тулубі, на третій - на кінцівках. Водночас посилюються симптоми ГРВІ.


Недуга небезпечна тим, що має тяжкі ускладнення. Найчастіше це пневмонія, енцефаліт та ураження очей, яке може призводити до втрати зору. Тому часто недужим на кір доводиться лікуватися не амбулаторно, а у стаціонарі медзакладу.
Поширення кору в нашій країні частково пов'язане з активною антивакцинальною кампанією, яка розпочалась у 2008 році. Справа в тому, що запобігти зростанню захворюваності на кір можна лише шляхом формування колективного імунітету. Для цього необхідно, щоб профілактичним щепленням було охоплено 95 % населення. Відмова від вакцинації у минулі роки спричинила зниження рівня колективного імунітету до кору до 60-80 %.
Основну роль у профілактиці кору відіграє активна імунізація - щеплення. Внаслідок вакцинації імунітет формується у 95-96 % щеплених дітей. Вакциновані особи на кір не хворіють або (при невеликій кількості вироблених антитіл) хворіють на легкі, стерті форми захворювання. Таким чином, саме щеплення є надійним і ефективним засобом уникнути небезпеки, яку несе вірус кору.
Людмила ТКАЧУК,
райінфекціоніст.

Comments are now closed for this entry