Грип вважається одним з найнебезпечніших захворювань. Передається повітряно-крапельним шляхом, чим зумовлене швидке поширення його особливо в організованих колективах. За прогнозами фахівців Центру грипу та ГРВІ, епідемія грипу очікується з середини грудня ц. р. по березень наступного. Прогнозують переважну циркуляцію штамів вірусу грипу А (California, Perth), В (Brisbane).
Щоб запобігти захворюванню на грип та уникнути важких ускладнень, необхідно вже зараз зробити щеплення, оскільки вакцинація - найефективніший засіб профілактики. Після щеплення індивідуальний захисний імунітет формується від двох тижнів до місяця і діє до півроку. За інформацією МОЗ України, для профілактики грипу в епідсезоні 2011/2012 рр. дозволені до застосування наступні вакцини: Флюарикс (Німеччина), Інфлувак (Нідерланди), Грипповак, Гриппол Плюс (Росія), Ваксігрип, Інтаза (Франція). В Україні щеплення проти грипу рекомендоване, а не обов’язкове, і має проводитись лише в медичних закладах, після огляду лікаря. Придбати вакцину можна в аптеці №12 «Рівнефармація» (1-й поверх терапевтичного корпусу ЦРЛ), зробити щеплення - в поліклініках та у ФАПах району.
Актуальними є нині і зміцнення власного імунітету - збалансоване харчування, багате на вітаміни і білки, продукти, які містять фітонциди (часник, цибуля); щоденне вживання вітамінно-мінеральних комплексів; здоровий спосіб життя (відмова від згубних залежностей) і намагання не переохолоджуватись. Виходячи з дому, наносьте оксолінову мазь на слизову носа. Обмежте відвідування місць масового скупчення людей.
Маргарита КИСЕЛЬОВА,
лікар-санолог
Здолбунівської
райсанепідстанції.

Comments are now closed for this entry