Проблема грипу і гострих вірусних інфекцій в сучасному суспільстві надзвичайно серйозна. Зміни погоди, коливання температурного режиму виснажують людський організм, створюючи сприятливий клімат для вірусних інфекцій. Тому грип та гострі вірусні інфекції – найактуальніше питання осінньо-зимового періоду, адже саме в цю пору року збільшується ризик захворіти.
Наразі до епідпорогу ще далеко, але є тенденція до підвищення захворюваності на 7% щотижня.
За 9 місяців нинішнього року на грип та ГРВІ в Здолбунівському районі захворіло 5395 осіб, в минулому році - 4014 осіб. За прогнозами фахівців Українського центру грипу та ГРВЗ, в цьому році в Україні очікуються віруси: каліфорнійський, брисбен і «перс». Нічого нового. Перша хвиля грипу завітає до нас на початку грудня, це буде вже знайомий нам «свинячий» грип. Друга хвиля нахлине в березні 2012 року.
Як же уникнути грипу? Основними профілактичними заходами від грипу є вакцинація. В Україні офіційно зареєстровані вакцини: Ваксігрип (Франція), Інфлувак, Флюорікс (Нідерланди), Грипол Нео, Грипол Плюс (Росія). Придбати їх можна в аптечній мережі.
Вакцини будь-якого виробника мають однаковий антигенний склад, дієвий до очікуваних вірусів грипу. Вакцинація проводиться за згодою. Якщо її проводити грамотно, згідно з інструкціями, по показам, то ніяких проблем не виникає. Зазвичай адекватна імунна відповідь розвивається на 10-12 день. Тому рекомендовано проводити щеплення за 2 тижні - місяць до початку епідемії (жовтень – листопад). Імунітет досягає свого максимуму через 2-3 місяці, а в цілому зберігається півроку.
Зробити щеплення можна в кабінеті щеплень поліклініки Здолбунівської центральної районної лікарні після обов’язкового огляду лікаря.
Вакцинація – це захист проти певних штамів грипу, але ГРВЗ захворіти можна, тому краще сполучати вживання імуномодуляторів та загальноукріплюючих засобів з вакцинацією.
Людмила Ткачук,
райінфекціоніст.

Comments are now closed for this entry