Як не печально, але і в нинішньому році Україна продовжує боротися із епідемією туберкульозу.
Щоб уявити масштаби розповсюдження цього захворювання, наведу статистичні дані: щогодини від туберкульозу в Україні помирає одна людина, а чотири захворюють на цю тяжку недугу. В Здолбунівському районі смертність торік склала 12,2 проти 17,3 в 2007 році (на 100 тисяч населення).

     Спалахи інфекції мають хвилеподібний характер. Отримавши в середині минулого сторіччя ефективні антибіотики, створивши вакцину БЦЖ, людство, здавалося б, побороло цю недугу, але в квітні 1993 року ВООЗ проголосила туберкульоз глобальною небезпекою. Суперник у лікарів виявився дуже серйозним. Туберкульоз складно діагностувати, симптоматика його змінюється, або, що найгірше, хвороба взагалі протікає безсимптомно, мікобактерії швидко звикають до нових антибіотиків і лікування стає неефективним. Та головна причина “незнищеності” інфекції криється в її соціальній природі, вона швидко поширюється в країнах з низьким рівнем життя та недостатнім медичним забезпеченням.
     Мікобактерії туберкульозу, потрапляючи в організм людини і не маючи достатніх умов для розвитку, обгортаються оболонкою з кальцію і сплять… роками, а то й десятиліттями. Проте, коли організм ослабне в результаті емоційних чи фізичних перевантажень, недостатнього харчування, паління, зловживання алкоголем, хвороб – мікобактерії трансформуються і починають швидко розмножуватися. У “сплячому” стані мікобактерії туберкульозу містяться в організмі у 90% українців. Незважаючи на соціальний характер хвороби, не слід забувати, що і цілком забезпечені люди не застраховані від такого діагнозу, як туберкульоз легень. Захворіти може кожний!
     Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне. Але для цього потрібні бажання і воля хворого. Не зважаючи на те, що ми щоденно вирішуємо безліч проблем, ніколи не потрібно забувати про своє здоров’я. Своєчасне виявлення цієї страшної недуги і вчасно розпочате лікування дозволяють вилікувати туберкульоз, скоротити термін перебування в стаціонарі, а також зменшують ризик ускладнень та розвитку стійких до ліків форм туберкульозу. Необхідно також строго дотримуватись режиму лікування і вказівок лікаря. Лікування повинне бути безперервним і контрольованим.
Володимир БОРОДІЙ,
голова районної організації 
Товариства 
Червоного Хреста України.

  


 

Comments are now closed for this entry