Про цю страшну хворобу треба знати всім жителям Здолбунівщини. Тим паче, що, починаючи з 2000 року, випадки захворювання на лептоспіроз в нашому регіоні реєструються все частіше. Лише цього року захворіли троє чоловіків, один хворий помер.
Лептоспіроз - спільне для людей і тварин інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням кровоносних судин, нирок, печінки і нервової системи. Джерелом інфекції є велика рогата худоба, свині, кози, вівці, коні, собаки, сірі пацюки, полівки, водяні щури. Але найбільш небезпечні в епідемічному плані сірі пацюки, чисельність яких значно зросла впродовж останніх років. Саме сірі пацюки довгий час виділяють із сечею в зовнішнє середовище збудника лептоспірозу.
З моменту потрапляння збудника в організм людини до початку недуги минає в середньому 7-10 діб. Хвороба починається з ознобу та загальної млявості, різко підвищується температура тіла до 38-40 градусів, з‘являються нудота, блювота, головний біль, болі в попереку, м‘язах та суглобах. Інколи можуть з‘явитись висипи на шкірі тулуба й кінцівок, крововиливи в сітківку ока, внутрішні органи.
Лептоспіроз може призвести до тяжких наслідків з ускладненнями на нирки, печінку, очі, серце. Тому дуже важливою є рання і своєчасна діагностика. Вже при перших ознаках хвороби слід негайно звернутися за медичною допомогою. І в жодному разі не можна займатися самолікуванням!
Величезне значення в профілактиці лептоспірозу належить захисту водойм, харчових продуктів від можливих забруднень випорожненнями гризунів та сільськогосподарських тварин. Необхідно знищувати пацюків і мишей, не допускаючи їх потрапляння до продуктових складів, комор, житла та інших об‘єктів. Харчові відходи слід збирати в герметичні ємності.
Перебуваючи у заболоченій місцевості, на риболовлі чи полюванні, доглядаючи за хворою худобою, слід особливо ретельно дотримуватись правил особистої гігієни, взувати гумові чоботи, надягати рукавиці, бо лептоспіри потрапляють в організм людини не лише через травний тракт, а й через ушкоджену шкіру, слизову рота, носа, ока.
Дератизаційні заходи (знищення гризунів) здійснює КП Здолбунівський відділ профілактичної дезінфекції, що знаходиться за адресою: вул. Шевченка, 198а, тел. 2-52-52. Детальнішу інформацію, кваліфіковану лікарську консультацію щодо попередження захворювання на лептоспіроз можна отримати у епідеміологічному відділі Здолбунівської райСЕС за тел. 2-60-36.
Людмила ТКАЧУК,
районний інфекціоніст.
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар
 Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry