Насамперед підготуйтесь
Нарешті скажіть самому собі, що ви хочете кинути палити. Намагайтесь не думати про те, чи важко буде це зробити. Навпаки, подумайте, яка користь буде вам від цього: починаючи від економії грошей за цигарки, закінчуючи найціннішим - користю для здоров’я.
Проаналізуйте, за яких обставин ви звичайно курите. Передбачайте ситуації, в котрих у вас може з’явитися спокуса запалити знову. Визначте день, коли кинете палити, і позначте його в календарі. Це може бути ваш день народження, річниця шлюбу тощо.
Оголосіть своїм рідним чи друзям, що з цього дня кинете курити: дане в присутності інших людей слово змусить вас дотримуватися обіцянки.
Попросіть, щоб колеги по роботі, друзі підтримали вас. Не бійтесь просити інших не палити у вашій присутності.
У день “X”
В визначений день викиньте всі свої цигарки і сірники. Якщо попільнички і запальнички дорогі для вас, заховайте їх подалі від очей.
Заплануйте собі на цей день масу занять.
Намагайтеся більше часу проводити в місцях, де не палять: в магазинах, бібліотеках, музеях, театрах, кіно.
Не думайте, що кинете курити назавжди, думайте про те, щоб протриматися всього один день.
Спробуйте замінити цигарку в руках ручкою, ключем, якимсь іншим невеликим предметом.
Тримайте під рукою щось, чим можна було би зайняти рот: родзинки, кукурудзяні пластівці, соняшникове насіння, яблука, жуйку тощо.
Якщо бажання запалити стає нестерпним, подумайте про щось приємне, намагайтесь розслабитися. Прийміть душ абованну, якщо ж це неможливо, просто помийте руки (а ще краще посуд).

Куріння шкідливе не лише для здоров’я
Небезпеку і шкідливість тютюнопаління усвідомили і державні мужі: 22 вересня 2005 р. прийнятий Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, який, зокрема, забороняє куріння на робочих та у громадських місцях, за винятком спеціально відведених для цього місць. Куріння у місцях, де це заборонено законом, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне протягом року вчинення порушення передбачено накладення штрафу в розмірі від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Борис СТОЙКЕВИЧ,
 лікар нарколог ЦРЛ.

Comments are now closed for this entry