В цьому році ми відзначаємо славний ювілей - 20-ту річницю створення Державної податкової служби України. За 20 років відбулись кардинальні зміни суспільних відносин, в тому числі і в податковій сфері. За пройдений час почала діяти ефективна система прогнозування та адміністрування податків, прийнято безліч законів та нормативних документів по реформуванню податкової служби, запроваджено нові форми та методи обслуговування платників податків, одним з яких є електронна подача звітності. Творчі зусилля і чесна праця податківців забезпечують сьогодні не лише ефективну діяльність податкової служби, а й подальші успішні перетворення в соціально-економічному розвитку країни. Метою податкових перетворень є стимулювання реальної економіки та сумлінних платників податків, легалізації податкових зобов'язань та заробітної плати, виведення з «тіні» прихованих капіталів та, в кінцевому результаті, забезпечення мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів.
За 2009 рік головним офісом Здолбунівської ОДПІ до Зведеного бюджету України забезпечено надходжень в сумі 67 408,4 тис. грн., в тому числі до Державного бюджету - 24 214,3 тис. грн., відповідно за 5 місяців 2010 року - 26199,5 тис. грн. та 8463,6 тис. грн. До місцевого бюджету за січень - травень 2010 року надійшло 17735,9 тис. грн. платежів. Виконання планово-розрахункової бази становить 111 відсотків. Таким чином додатково забезпечено надходження до місцевого бюджету в сумі 2 702,4 тис. грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 1 362,8 тис. грн., а саме за рахунок податку з доходів фізичних осіб - на 701,0 тис. грн. та податку з власників транспортних засобів - на 764,2 тис. грн. Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевого бюджету займає податок з доходів фізичних осіб, а саме 77,4 відсотка, цьогорічні надходження якого складають 13 719,2 тис. грн.
Основні завдання, над якими працює інспекція з метою наближення до світових стандартів, такі: запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ, поліпшення адміністрування податків, підвищення ефективності контрольно-перевірочної роботи, зменшення податкової заборгованості та створення ефективної системи обслуговування платників податків на засадах партнерства та взаємоповаги заради загального добробуту.
В цьому напрямку колективом Здолбунівської ОДПІ робиться чимало. Як дорадчий орган при інспекції працює Громадська рада. Систематичні семінари для платників податків, виступи у засобах масової інформації, зустрічі з трудовими колективами, засідання «круглих столів» з керівниками підприємств регіону, сеанси телефонного зв'язку «гаряча лінія» - ось далеко не повний перелік цілого комплексу заходів з роз'яснення податкового законодавства.
Важливою складовою у діяльності податкової служби є робота зі зверненнями громадян. У такий спосіб забезпечується зворотний зв'язок із громадськістю. Для зручності платників особистий прийом громадян керівництвом Здолбунівської об'єднаної Державної податкової інспекції здійснюється через Громадські приймальні як здолбунівського центрального офісу, так і острозького відділення не лише у робочий час, а й у вихідні дні згідно з встановленими графіками за попереднім записом.
З нагоди 20-ої річниці професійного свята - Дня працівника Державної податкової служби України - бажаю всім податківцям, як нинішнім працівникам, так і ветеранам податкової служби, невичерпної енергії та творчої наснаги, поваги від людей, успіхів та перемог на нелегкій та відповідальній службі, багато радості й добра кожному. Нехай не оминає вас удача, не покидають оптимізм, віра, терпіння та надія у краще майбутнє нашої служби, нашої економіки та держави.
Ярослава ВЕРЕЩАК,
 начальник Здолбунівської ОДПІ.

Comments are now closed for this entry