На Хмельницькій атомній станції побували журналісти японського журналу “Бунгей Шюнджу”. Під час ознайомлення з діяльністю станції гості мали зустріч з генеральним директором ВП “ХАЕС” М. С. Панащенком. Від нього дізнались про історію будівництва станції, її роботу, основні виробничі показники, заходи з охорони навколишнього середовища, які проводить ХАЕС, а також про чергові завдання станційної програми з підвищення безпеки, модернізації та реконструкції. Цікавили іноземних журналістів і співпраця у сфері енергетики з Євросоюзом та перспективи добудови третього й четвертого енергоблоків ХАЕС.
Крім того, в ході візиту працівники японського часопису ознайомились з роботою енергоремонтного підприємства ВП “ХАЕС”. Під час екскурсії на їх запитання відповідав начальник цього виробничого підрозділу Михайло Ковальчук. Побували гості і в родині Ковальчуків - через знайомство зі спеціалістом, котрий працює на Хмельницькій АЕС, вони намагатимуться розказати своїм співвітчизникам і про станцію, і про державу Україна.  
Приїзд журналістів “Бунгей Шюнджу” (часопис виходить з 1923 р. і висвітлює питання науки, літератури та культури) спонсорувала Японська паливна корпорація. 
***
Фахівці Хмельницької АЕС Віктор Ройко, Юлія Тараторкіна і Микола Овдіюк взяли участь у симпозіумі, що відбувся в Литві у м. Вісагінас в рамках ХХІІ міжнародного фестивалю молодих атомників “Dysnai”. Молоді вчені з України, Росії, Болгарії та Угорщини виступили із своїми доповідями у навчально-тренувальному центрі Ігналінської АЕС.
Виробництво та використання палива, впровадження нових технологій у навчання персоналу, ці та інші питання розглянули учасники симпозіуму. Як одну з найцікавіших тем технічний керівник цього наукового заходу Олександр Болгаров відзначив доповідь Ю. Тараторкіної “Застосування методів управління проектами для підвищення ефективності соціальної політики на Хмельницькій АЕС”.
Молоді атомники різних країн детально ознайомились з роботою Ігналінської АЕС, поспілкувались з її директором Віктором Шевалдіним, відвідали повномасштабний тренажер навчально-тренувального центру станції.
Ольга ЯКУБЧИК, 
за повідомленнями 
інформ-центру ВП “ХАЕС”.Comments are now closed for this entry