16 травня цього року Хмельницьку атомну електростанцію відвідали журналісти японської газети «Shizuoka Shimbun». Іноземні гості розпочали знайомство із ХАЕС в навчально-тренувальному центрі електростанції. Заступник головного інженера з підготовки персоналу Володимир Ісупов розповів їм про методику навчання та підготовки оперативного персоналу, практичне застосування повномасштабного тренажера, який встановлений на АЕС за сприяння американських колег.


Під час зустрічі із спеціалістами електростанції японські журналісти цікавились заходами з підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків, методами контролю радіаційної обстановки у зоні спостереження, а також змінами, які відбулися в атомній енергетиці України після аварії на Чорнобильській АЕС. Поцікавилися японські гості і коментарями українських атомників щодо аварії на АЕС «Фукусіма». Вичерпні відповіді на всі запитання іноземців надали провідні фахівці Хмельницької АЕС.
Гості відвідали блочний щит управління та машзал другого енергоблока, побували на проммайданчику третього та четвертого енергоблоків, а також познайомились із роботою автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки на одному із її постів.
За словами японських журналістів, основна мета їх візиту - поширення об’єктивної інформації про рівень безпеки українських АЕС.

Comments are now closed for this entry