Україна належить до числа держав з розвинутою атомною енергетикою і промисловістю. Частка електроенергії, що вироблена атомними станціями, складає близько 50% від загального енергобалансу країни. Плани з розвитку галузі затверджено Енергетичною стратегією України до 2030 року. В ній, зокрема, передбачено введення в експлуатацію нових потужностей, адже на сьогодні саме атомна є найперспективнішим у світі видом енергії.  

     Нині триває підготовка до громадських слухань з приводу добудови третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, проходять зустрічі енергетиків з представниками органів влади населених пунктів спостережної 30-кілометрової зони. У населення виникає чимало питань щодо впливу станції на довкілля, її економічних характеристик. У зв‘язку з цим спеціалістами ХАЕС та інституту ВАТ “Київенергопроект” підготовлено інформаційний бюлетень “Хмельницька АЕС - розвиток заради майбутнього”.
     Бюлетень, окрім “Вступу”, складається з 10 розділів, які містять значний об‘єм інформації про стан і перспективи розвитку атомної енергетики в світі і в Україні, законодавче і нормативно-правове забезпечення розвитку ядерно-промислового комплексу держави, в них дано опис місця розташування ХАЕС, характеристику об‘єктів навколишнього середовища станції і технологічного процесу виробництва електроенергії її блоками. Висвітлено також питання безпеки експлуатації та ядерної безпеки, аварійного планування і готовності, нерадіаційного впливу станції на навколишнє середовище. Окремий розділ присвячено темі: "Перспективи розвитку ХАЕС та прилеглих територій при добудові енергоблоків № 3 і № 4”.
     В якості ілюстрацій в бюлетені використано різноманітні карти, схеми, фотографії, діаграми. Його розіслано в держадміністрації та районні ради зони спостереження станції, роздано працівникам ЗМІ. А оскільки Хмельницька АЕС провадить відкриту інформаційну політику, то ознайомитись із бюлетенем можуть і усі бажаючі, звернувшись до розділу “Перспективи будівництва” офіційного сайту ВП “ХАЕС” - www.xaec.org.ua.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry