Село Копиткове стало восьмим із чотирнадцяти населених пунктів Хмельницької та Рівненської областей, в яких заплановано проведення громадських слухань щодо доцільності спорудження енергоблоків № 3 та № 4 на Хмельницькій АЕС.
Проходили слухання у приміщенні сільського будинку культури. Участь у них взяли 122 зареєстрованих представники з п’яти сільських рад Здолбунівщини - Копитківської, Новосілківської, Миротинської, Дерманської Другої та Бущанської, території яких входять до 30-кілометрової зони спостереження ХАЕС. Крім того, у залі зібралися керівники району, депутати різних рівнів, представники громадських організацій, трудових колективів, представники ХАЕС, фахівці ядерної галузі.
Зібрання проходило під головуванням Василя Тимощука, голови районної ради.
З інформацією про використання коштів на фінансування об’єктів соціального призначення прилеглої до ХАЕС 30-кілометрової зони за 2004-2011 роки виступив перший заступник голови РДА Володимир Сидорня.
Генеральний директор ВП “Хмельницька АЕС” Микола Панащенко та його заступник з капітального будівництва Олег Рахлінський ознайомили представників місцевих громад з порядком організації консультацій з громадськістю щодо спорудження енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС, техніко-економічним обгрунтуванням їх будівництва, включаючи оцінку впливу на навколишнє середовище, та відповіли на всі запитання, які цікавили присутніх.
Зазначаючи у своїх виступах та відповідях, що єдиною серйозною перспективою забезпечення зростаючих потреб української економіки в електроенергії є атомна енергетика, фахівці ХАЕС переконували присутніх, що, згідно з результатами обстеження, стан 3-го і 4-го енергоблоків дозволяє продовжувати їх будівництво та подальшу експлуатацію, що ніякої загрози екології не існує. Крім того, зведення цих об’єктів забезпечить можливість розвитку соціальної інфраструктури зони спостереження, для чого передбачені відповідні відрахування в розмірі 10 % від вартості будівництва енергоблоків.
Проте, незважаючи на всі ці доводи, представники окремих політичних партій, депутати сільських, районної рад, жителі сіл висловлювали категоричну незгоду щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків, оскільки це, на їх думку, суперечить інтересам громади, створює загрозу життю та здоров’ю людей, що проживають на прилеглій до ХАЕС території. Противники добудови наполягали поставити це питання на голосування тут же в залі. Однак, і представники ХАЕС, і головуючий зазначили, що проведення громадських слухань передбачає лише врахування пропозицій та зауважень громадськості, а відповідні рішення з цього питання будуть прийняті на сесіях сільських та районної рад. На знак протесту проти такої позиції частина присутніх покинула зал.
Голова районної ради В. Тимощук ознайомив учасників громадських слухань із зверненням депутатів районної ради до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо добудови енергоблоків № 3 та № 4, одноголосно підтриманим на всіх постійних комісіях та на засіданні президії райради. Також Василь Олексійович зачитав резолюцію, в якій зазначені позитивні і негативні наслідки від реалізації вказаного проекту та враховані всі пропозиції, висловлені учасниками слухань.
На завершення слово взяв голова РДА Віталій Шуль. Він, зокрема, наголосив, що в районі є багато нагальних проблем, вирішення яких потребує спільної роботи як влади, так і громадськості. Політичні ж ігри, які влаштовуються окремими особами, лише шкодять справі, а не сприяють поліпшенню добробуту громадян району. А позитивне вирішення питання добудови енергоблоків № 3 та № 4 є виграшним для району, оскільки забезпечить йому додаткову соціальну підтримку.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry