Постановою № 352 від 19 травня 2010 р. Кабінет Міністрів України затвердив “Порядок справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження”.
1 січня ц. р. збір на компенсацію ризику було включено у перелік загальнодержавних податків і зборів — обов‘язкових платежів (Закон України № 1565-VI від 17.11.2009 р.). Платниками його є оператори ядерних установок, підприємства з видобування і переробки уранових руд і замовники будівництва нових ядерних установок чи об‘єктів з видобування та переробки уранових руд.
Ставка збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок, встановлена у розмірі 1% обсягу електроенергії, що виробляється на АЕС України, реалізованої у звітному періоді (календарний місяць), без урахування ПДВ. Ставка збору, що сплачується операторами ядерних установок за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах, встановлена у розмірі 45 грн. за 1 кг. вихідної маси суми ізотопів урану, що (відповідно до паспорта ТВЗА) міститься у такому паливі.
Кошти від збору спрямовуватимуться у вигляді субвенції із спецфонду Держбюджету України до спецфондів бюджетів обласних, районних, міських рад монофункціональних міст-супутників ядерних установок і підприємств з видобування та переробки уранових руд, на територію яких поширюються зони спотереження платників збору, і розподілятимуться у співввідношенні: обласні бюджети - 30%, районні і міст-супутників (за винятком монофункціональних) - 55%, бюджети монофункціональних міст-супутників - 15%.
Використання коштів на фінансування заходів щодо соціально-економічної компенсації ризику із спецфондів місцевих бюджетів здійснюватиметься виключно за напрямами і в порядку, встановленими КМУ.
За повідомленнями
інформцентру ВП “ХАЕС”
 та НАЕК “Енергоатом”.

Comments are now closed for this entry