Наприкінці грудня минулого року було засновано Рівненський обласний благодійний фонд із глибоко символічною назвою “Любіть Україну”. Метою діяльності фонду є сприяння соціально-економічному розвитку місцевих громад області, збереженню та розвитку історико-культурних надбань краю, патріотичному вихованню молоді, вирішенню інших актуальних для жителів Рівненщини питань.
16 лютого у с. Глинськ відбулась презентація фонду, а також оголошеного ним конкурсу міні-грантів для розвитку громад області.

 

Глинськ обрали не випадково 
До Глинська завітали почесний голова благодійного фонду депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич, керівник проектів фонду, голова ради НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Микола Орлов, представники регіональних ЗМІ, громадських організацій, члени конкурсної комісії - професор НУВГП Людмила Безтелесна, голова обласного товариства “Просвіта” Світлана Ніколіна, керівник Рівненської обласної організації ВГО “Українська Асоціація Маркетингу” Олександр Гладунов, депутат обласної ради, доцент РДГУ Алла Черній.


Саме це село обрали місцем проведення презентації фонду не випадково, адже тут можна побачити в дії значимий для громади вдалий результат співпраці місцевої влади і знаного благодійника. У сільському ДНЗ “Сонечко” з листопада минулого року працює, забезпечуючи теплом приміщення садочка, газовий котел, кошти на який виділив Данило Корилкевич.
Під час зустрічі щиру вдячність меценату, вручивши йому грамоту сілької ради, адресував голова місцевої громади Петро Ольховець.


Данило Корилкевич: “Ми, українці, маємо дбати про свою державу”
Почесного голову благодійного фонду “Любіть Україну” Данила Корилкевича у різних куточках країни знають не тільки як талановитого бізнесмена і керівника, а й як людину, котра зробила чимало хороших справ. Зведення і відновлення храмів, допомога у будівництві та ремонті доріг, закладів медицини, культури, освіти, придбання для цих установ обладнання, виділення коштів на лікування... І нові прохання, і неможливість відмовити. “Ніколи не жалкую про те, що роблю для людей. Впевнений, добро завжди повертається сторицею. Тож допомагатиму людям і надалі”, - зазначив Д. Корилкевич.
Власне для цього і створений благодійний фонд “Любіть Україну”, який забезпечить можливість почути усіх, кому потрібна підтримка, і залучити до благодійницької діяльності та вирішення суспільно важливих проблем краю небайдужих до цього людей. На переконання Д. Корилкевича, розв’язавши низку нагальних питань на місцевому рівні, покращимо життя і всієї країни.
Першим кроком фонду, спрямованим на сприяння розвитку місцевих громад області, є оголошений ним конкурс міні-грантів.

 

Переможуть найкреативніші і найзначиміші проекти, 
їх на конкурс міні-грантів можуть представляти органи місцевого самоврядування сіл, селищ, малих міст Рівненщини, зареєстровані громадські організації, бібліотеки, заклади освіти, культури, медицини.
Спектр напрямків конкурсних проектів є досить широким. Це і розвиток громадянського суспільства через налагодження співпраці місцевого бізнесу, влади і громади; сприяння поширенню свободи слова; підтримка патріотичного виховання молоді; розвиток фізичної культури і спорту, пропагування здорового способу життя; підтримка талановитої молоді; збереження та розвиток історико-культурних та духовних набдань та ін. Але проекти не повинні мати на меті отримання комерційної вигоди.
Загальна сума коштів, які планується використати для надання міні-грантів у рамках конкурсу, становить 70 тис. грн., розмір міні-гранту - від 1 до 7 тис. грн. (в окремих випадках - до 10 тис. грн.). Один учасник може представити декілька проектів. Але перевагу матимуть ті з них, які мають рівень вже виконаних і оплачених робіт не менше 20% від потреб; мають залучене співфінансування не менше 20 % від суми бюджету проекту.
Оцінювати подані проекти за наступними критеріями - актуальність проблеми, соціальний ефект, рівень залучення громади і додаткових ресурсів, відповідність вимогам та пріоритетам конкурсу, здатність громади наявними ресурсами і в зазначені строки досягти поставлених цілей - буде спеціально створена комісія.
Заявки на конкурс необхідно подати до 15 березня 2012 року, надіславши на електронну скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Аплікаційні форми можна завантажити з сайту www.kerivnyk.org.ua, або зробивши запит електронною поштою.
Результати конкурсу будуть оголошені 25 березня цього року і, як запевнив Данило Корилкевич, переможцям не доведеться довго очікувати на виграні кошти. Тим паче, що й кінцевий термін завершення конкурсних проектів - 30 червня.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry